Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie

prof. Janusz Karwat

Powstaniec Wielkopolski. Profesor Wiktor Marian Dega

Krzysztof Smura

O twórcach i pracownikach Uniwersytetu Poznańskiego, a jednocześnie uczestnikach Powstania Wielkopolskiego z prof. Januszem Karwatem rozmawia Krzysztof Smura

Jagoda Haloszka

Stulecie wywalczenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce skłania do refleksji na temat miejsca i roli tej części społeczeństwa w przestrzeni publicznej. Z tej okazji 15 - 16 października w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbywa się konferencja naukowa poświęcona temu zjawisku.

IKE

W jaki sposób prowadzić dialog z pacjentkami? Jakich metod pracy używać, aby zachęcić je do aktywnego działania? Jak zdobyć ich zaufanie oraz zbudować relacje oparte na życzliwości i wzajemnym szacunku?

Przemysław Stanula

Żywy mural, budki i domki dla zwierząt na Kampusie Morasko i „Tytka Meteora” – to nagrodzone pomysły w pierwszym konkursie na innowacyjne i „zielone” projekty, IDEAMU. W czwartek, 23 maja laureaci odebrali nagrody, które umożliwią im realizację zgłoszonych pomysłów.

IKE

Odbyło się spotkanie informacyjne dla studentów IKE UAM poświęcone projektowi "Mała rzecz w wielkiej sprawie", podczas którego dr Zofia Kaczmarek i dr Kamil Wasilkiewicz, odpowiadający za realizację przedsięwzięcia, przedstawili jego założenia, cele oraz rezultaty.

Agata Karlińska-Kociuba, Weronika Moskalik, Anna Minda

Instytut Kultury Europejskiej UAM gościć w swoich murach wyjątkowych młodych ludzi z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mistrzowie zabawy”.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Deszcz, studentka komunikacji europejskiej w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.