Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula

18 czerwca 2019 r., przy ul. Karola Libelta 22 odsłonięta została tablica poświęcona mieszkającym tam kiedyś Profesorom Uniwersytetu Poznańskiego. Uroczystość odbyła się z inicjatywy Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Domów Profesorskich oraz Międzyuczelnianego Komitetu Obchodów 100-lecia UP.

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM

Po pomnikach-ławeczkach prezentujących założycieli Wszechnicy Piastowskiej przyszedł czas na uhonorowanie studentów. Ławeczka prezentująca studenta i studentkę stanęła przed DS „Hanka” przy al. Niepodległości.

Fotografia w nagłówku
Biuro prasowe

Dla uczczenia 100 lecia utworzenia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza poznańscy astronomowie postanowili uświetnić tę uroczystość umieszczając swoją Alma Mater po wsze czasy wśród gwiazd. W tym celu skontaktowali się ze swoimi czeskimi kolegami, którzy mają na koncie odkrycia wielu planetoid –...

Fotografia w nagłówku
Fot. Adrian Wykrota

Dziś w westybulu Auli UAM odbył się Senat żałobny po śmierci byłego Rektora prof. Jacka Fisiaka

Fotografia w nagłówku
redakcja

Uff jak gorąco! W Wielkopolsce panuje afrykańskie lato. Nasza Redakcja wybrała się na poszukiwania najchłodniejszego miejsca na całym UAM-ie. W końcu okazało się to bardzo proste. Svalbard jest super!

Fotografia w nagłówku
Biuro prasowe

Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz 20. opublikowała ranking uczelni akademickich w Polsce. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajmuje w nim 3. miejsce wśród polskich uniwersytetów.

Fotografia w nagłówku
Prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak

Uniwersytet Otwarty UAM kontynuuje swoja działalność. Od 2016 roku zaproponowaliśmy ponad 650 kursów, na które zapisało się ponad 11 000 osób. Uruchomiliśmy do tej pory 204 kursy dla 4472 słuchaczy. Nie byłoby to możliwe bez udziału w naszym projekcie wielu wykładowców z naszej uczelni.

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka

Na terenie Kampusu Morasko pojawiły się długo wyczekiwane hotele dla owadów. To pomysł Antoniny Bednarz, która wygrała w pierwszym konkursie na innowacyjne i „zielone” projekty, IDEAMU.

Fotografia w nagłówku
redakcja

Przedwojenne świadectwa dojrzałości studentów Uniwersytetu Poznańskiego można oglądać na wystawie w Archiwum UAM na Morasku. Unikalne dokumenty pochodzą ze szkół działających w trzech zaborach.