Sto lat UAM

Fotografia w nagłówku
Maria Rybicka

Był równocześnie rektorem dwóch uczelni w Poznaniu; trzykrotnie zmieniał polityczne opcje, ale przy tym zachowywał to samo liczne grono przyjaciół i współpracowników, darzących go sympatią i szacunkiem. Kim był naprawdę?

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura

Kurator wystawy w Bibliotece Uniwersyteckiej, Jakub Skutecki jest dobrze znany ze swego zamiłowania i pasji do starej fotografii. Dał temu wyraz w trakcie dzisiejszej prezentacji zdjęć z XIX-wiecznego Poznania i miast Wielkopolski. Wystawy ze wszech miar interesującej, bowiem fotografie są...

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz

Zaproszenie na okaziciela na uroczystość za 100 lat – to jedna z nagród w konkursie Uniwersytetu Poznańskiego na zawartość Kapsuły Czasu. Ta jubileuszowa instalacja zostanie umieszczona przed Collegium Minus w kulminacyjnym dniu obchodów 100-lecia, 7 maja tego roku. Do Kapsuły trafią obiekty...

Fotografia w nagłówku
Adrian Wykrota

W ramach obchodów setnej rocznicy utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego, obok wydarzeń podniosłych, refleksyjnych czy naukowych, nie mogło zabraknąć zdarzenia bardziej rozrywkowego, odnoszącego się do wieloletniej tradycji zabaw w Auli Uniwersyteckiej. 

Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula

Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powołał 9-osobową Radę Uczelni. W jej skład weszły cztery osoby spoza UAM oraz czworo reprezentantów Uniwersytetu. Zgodnie z ustawą do rady wchodzi także Przewodniczący Samorządu Studenckiego.

Fotografia w nagłówku
prof. Dziubalska - Kołaczyk

Poproszono mnie o opinię na temat zmian związanych z wprowadzaniem ustawy 2.0, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia szkół dziedzinowych i roli oraz stanowiska Wydziału Anglistyki w tym zakresie. To wyjątkowo trudne zadanie zarówno ze względu na samo meritum jak i na czas...

Fotografia w nagłówku
redakcja

Profesor Johannes Müller z Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii został odznaczony Medalem za zasługi dla Uniwersytetu im Adama Mickiewicza.

Fotografia w nagłówku
Maria Rybicka

Tu zachowany pieczołowicie rysunek 5-letniego Zdzisia; tu domaga się zwiększenia wpływu partii na politykę kadrową uniwersytetu; tu notatki wytrawnego znawcy piękna architektury kościelnej w Dalmacji; tu paskudna odezwa z Marca 68. Spuścizna prof. Zdzisława Kaczmarczyka budzi na przemian -...

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka

W Muzeum Archidiecezjalnym zaprezentowane zostały insygnia rektorskie ośmiu uczelni w Poznaniu. Wystawa została zorganizowana z okazji 500-lecia założenia Akademii Lubrańskiego oraz 100-lecia szkolnictwa wyższego w Poznaniu.

Fotografia w nagłówku
redakcja

Prof. Bożena Chrząstkowska odebrała Medal Homini Vere Academico. Odznaczenie, przyznawane osobie „spełniającej wszelkie kryteria, które można stawiać człowiekowi prawdziwie akademickiemu” wręczył Rektor, prof. UAM, dr hab. Andrzej Lesicki.