Krzysztof Smura

Prof. Stefan Jurga, były rektor UAM, odebrał dziś z rąk urzędującego rektora uczelni, prof. Andrzeja Lesickiego, medal HominiVereAcademico. Uroczystość zgromadziła tłumy współpracowników i przyjaciół profesora Jurgi. Sam obdarowany zwracając się do wszystkich stwierdził, że nie byłoby

Kilkunastu naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza otrzyma granty w dwóch konkursach Narodowego Centrum Nauki. W ramach konkursów OPUS 15 i PRELUDIUM 15 złożono 2 970 wniosków. Wśród laureatów znaleźli się m. in. naukowcy z Wydziału Historycznego, Biologii, Prawa i Administracji.

Konferencja „Metamorfozy” zorganizowana przez Katedrę Orientalistyki Wydziału Neofilologii UAM oraz Instytut Konfucjusza uhonorowała 30. rocznicę istnienia sinologii oraz 10. lecie Instytutu w Poznaniu. W wydarzeniu wzięli udział m.in. założyciele kierunku, a także naukowcy z Chin.

Jagoda Haloszka

W weekend miało miejsce VIII Studenckie Forum Jakości, w którym udział brali studenci należący do Parlamentów Samorządów Studenckich w całej Polsce. Oprócz warsztatów uczestnicy wzięli udział w dwóch debatach, w tym jednej poświęconej trzem kandydatom na stanowisko Przewodniczącego PSPR.

Jagoda Haloszka

"Studenci UAM bez Granic" zdobyli pierwszą nagrodę podczas Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Projekt Roku, organizowanego przez Studencki Ruch Naukowy - StRuNa, w kategorii Wyprawa Roku!

Agnieszka Książkiewicz

Trwa XVIII Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra 2018. Odbyło się spotkanie z Biblią Kaszubską w interpretacji Danuty Stenki.

Papież Franciszek przyznał medale „Pro Ecclesia et Pontifice” historykowi prof. Tomaszowi Jasińskiemu oraz Pawłowi Wosickiemu, znanemu działaczowi pro-life. To jedno z najwyższych odznaczeń Stolicy Apostolskiej.

Wojciech Śmiech

W Gabinecie Rektora UAM, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu, odbyło się wręczenie stypendiów im. dr. Jana Kulczyka, od lat wypłacanych przez Fundację im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Stypendium im. dr. Jana Kulczyka na rok akademicki 2018/2019 otrzymało 8 laureatów konkursu stypendialnego

Jagoda Haloszka

„Umowa o pracę? Umowa cywilnoprawna? Samozatrudnienie?” – tak zatytułowana jest trzecia z cyklu konferencji „Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy”, która ma miejsce na Wydziale Prawa i Administracji UAM.