Wydział Prawa i Administracji świętował 100-lecie swojego istnienia organizując Zjazd Absolwentek i Absolwentów. Na spotkanie stawili się m.in. wybitni absolwenci: Jan A.P. Kaczmarek, Filip Bajon, Hanna Suchocka i Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz.

Dzień Absolwenta Instytutu Historii UAM był czasem wspólnego wspominania, wymiany poglądów i spotkania historyków z różnych roczników. Absolwenci przypomnieli sobie studenckie lata uczestnicząc w wykładach i specjalistycznych warsztatach.

Specjalne wydanie na specjalną okazję. 7 maja na trasie pochodu z katedry do Collegium Minus nasza Jednodniówka na 100-lecie UP cieszyła się ogromnym powodzeniem . Później trafiła do rąk uczestników uroczystej gali w Auli UAM. Kilka tysięcy nakładu rozeszło się w oka mgnieniu

Na 100-lecie UP Teatr Orbis Tertius wystawi „Dziady” Adama Mickiewicza w reżyserii Lecha Raczaka. Wydarzenie wpisuje się również w program Zjazdu Absolwentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

EUROSTUDENT VII to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy.

Krzysztof Smura

Wraz konsorcjum europejskim przystępujemy do prac nad budową niezależnego systemu europejskiego do wykrywania i śledzenia sztucznych satelitów i śmieci kosmicznych. Nasz uniwersytet bardzo mocno w tym uczestniczy - mówi prof. Edwin Wnuk z Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM

Instytut Filologii Romańskiej obchodzi 100-lecie powołania Katedry Filologii Romańskiej. Na jubileuszowe uroczystości w Sali Lubrańskiego zjechali naukowcy z kraju, Francji, Niemiec, Rumunii i Hiszpanii.

prof. Michał Musielak

Zapraszamy do rozmowy z pierwszym rektorem Uniwersytetu Poznańskiego inspirowanej autentycznymi wypowiedziami Heliodora Święcickiego, pochodzącymi z listów, przemówień czy wypowiedzi zanotowanych przez współpracowników. Na pytania szukał odpowiedzi biograf rektora, profesor Michał Musielak

Pedagogika WSE UAM

Dr hab. Michał Klichowski z Wydziału Studiów Edukacyjnych został naukowym koordynatorem grantu European Cooperation in Science and Technology: European Network on Brain Malformations (Neuro-MIG).