Sesja naukowa w Collegium Maius rozpoczęła dwudniowe Dni Iliady w Poznaniu odbywające się w ramach miedzynarodowego Festiwalu Iliady. Wykład inauguracyjny Theogonic Motifs in the Iliad wygłosi dr Bruno Currie z Oksfordu.

Inês Lopes, Jagoda Jaskuła

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gości nowych studentów programu Erasmus+. Na początku letniego semestru biuro programu postanowiło zorganizować wycieczkę na narty biegowe do Szklarskiej Poręby.

Jagoda Haloszka

We wtorek, w Auli Lubrańskiego miała miejsce uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych obronionych na Wydziale Anglistyki.

Krzysztof Smura

Profesor Witold Szczuciński z poznańskiego UAM gościł w Sendai w Japonii. Powodem była cykliczna konferencja „Water Dynamics. The Role of Water in Earth Process, Origin of Life, Energy and Material Design”, która odbyła się już po raz szesnasty.

Ludwika Tomala; Nauka w Polsce

Torfowiska, magazynując węgiel z dwutlenku węgla, pomagają w walce z globalnym ociepleniem. Nie będzie to jednak trwać wiecznie. Za ponad sto lat - kiedy zrobi się zbyt gorąco - torfowiska na Ziemi będą uwalniać więcej węgla, niż pochłaniać - wynika z nowych badań.

Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM

Zwiększenie świadomości pracowników uczelni na temat osób transpłciowych i ich sytuacji prawnej także w kontakcie z uczelnią to cel szkolenia, które odbyło się w piątek, 15 marca na UAM. W spotkaniu zorganizowanym na WNPiD wzięło udział około 70 osób, nauczycieli akademickich, pracowników...

Kamil Szubański - Nauka w Polsce

Czy niesporczaki pomogą w przyszłości skolonizować Marsa? Badania tych niezwykłych organizmów - które nawet przez kilkadziesiąt lat mogą się nie starzeć - prowadzą naukowcy z Zakładu Taksonomii i Ekologii Zwierząt UAM.

Jagoda Haloszka

W Auli Lubrańskiego ma miejsce konferencja "Człowiek i Kamień. Badania geologiczne w perspektywie archeologii" zorganizowana z okazji jubileuszu 50-lecia pracy naukowej prof. Janusza Skoczylasa z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Krzysztof Zawierucha

Regiony polarne i subpolarne to nie tylko rozległe tundrowiska, majestatyczne lodowce czy zimne, ciemnobłękitne morza. Zdarzają się też miejsca ciepłe, a nawet bardzo ciepłe.