Rozmowy

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych startuje już 21 sierpnia w Poznaniu. To największe i najbardziej prestiżowe spotkanie historyków z całego świata. Z prof. Tomaszem Schrammem i prof. Krzysztofem A. Makowskim, rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
Aleksandra Polewska - Wianecka
Była stypendystką rządu norweskiego, a w jej pracy magisterskiej pojawiły się przesłuchania policyjne z kryminalnych powieści Jo Nesbø i Jo Lier Horst’a. Prowadzi poczytnego bloga o Norwegii i jest autorką świetnej książki o tym kraju. Kto taki? Moja rozmówczyni: Anna Kurek - Przybilski –...
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Antonina M. Tosiek jest studentką filologii polskiej II roku studiów magisterskich. W tym roku nakładem Biura Literackiego ukazał się jej debiut poetycki pt. ,,storytelling’’, a także zdobyła Studenckiego Nobla w kategorii dziennikarstwo i literatura.
Fotografia w nagłówku
Maciej Męczyński
Dziś otrzymaliśmy smutną informację - podróżnik Aleksander Doba nie żyje. Przypominamy wywiad Macieja Męczyńskiego.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Od lat dr Iga Rutkowska z Zakładu Japonistyki prowadzi badania nad Kuromori Kabuki z Sakaty – amatorskim teatrem kabuki, cieszącym się już niemal 300-letnią tradycją. To jemu poświęciła rozprawę doktorską, a także publikacje, wykłady i referaty na konferencjach.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Sandra Wawrzyniak, studentka III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, została laureatką plebiscytu Studencki Nobel 2020. Jak sama podkreśla, jest osobą niezwykle aktywną, nie potrafi usiedzieć w miejscu. O tym, jak wykorzystuje swój czas, rozmawia z Jagodą Haloszką.