Życie

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Na 24. Wielkopolskiej Gali Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, zorganizowanej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, poznaliśmy laureatów najlepszych szkół w województwie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
11 stycznia 2022 roku o godzinie 11:00 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpocznie się Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Uroczystość odbędzie się w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Fotografia w nagłówku
Prof. UAM dr hab. Przemysław Matusik 
Grudzień to na powstanie fatalna pora. Gdy jednak 103 lata temu w Poznaniu wybuchło – przypadkowo i spontanicznie - zakończyło się sukcesem, przełamując tym samym XIX-wieczne fatum powstańczych klęsk Polaków. A było przecież obarczone dużym politycznym i militarnym ryzykiem.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Zapraszamy na kursy języka polskiego organizowane w formie online przez Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM. Zajęcia ruszają już od początku marca i będą odbywać się 2 razy w tygodniu. Dostępne są różne poziomy zawansowania.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Najnowsze wydanie Życia Uniwersyteckiego już w druku i online. Tym razem sporo miejsca poświęcamy w nim naukowcom z zagranicy. Tym, którzy wybrali UAM. O swojej pracy opowiadają między innymi prof. Hermann Ehrlich, prof. Ilona Koutny, prof. Emerson Coy...
Fotografia w nagłówku
Małgorzata Rybczyńska
W poniedziałek 20 grudnia 2021 roku senatorowie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyjęli dwa stanowiska w sprawie bieżących wydarzeń społeczno-politycznych.