Życie

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
25 września w Auli Lubrańskiego Collegium Minus odbył się benefis prof. Jacka Gulińskiego. Okazją była 70 rocznica urodzin a także jubileusz 45-lecia pracy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Równonoc jesienna oznacza trzecie z kolei przesilenie w roku. - To przesilenie było elementem zakończenia, podsumowania tego, co się dotychczas wydarzyło. Od ilości plonów zależało, jak wyglądała jesień, zima i wczesna wiosna - wyjaśnia antropolog prof. Anna Weronika Brzezińska.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Zajrzeliśmy do Google Scholar, aby dowiedzieć się, którzy naukowcy z UAM mają największą liczbę cytowań.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Karol Schubert, student UAM promuje europejską tożsamość. Uświadamia Polakom, że w powszechnym spisie ludności, który odbędzie się w przyszłym roku mogą zadeklarować podwójną tożsamość, oprócz polskiej również europejską. Aktywista zachęca rodaków, by skorzystali z tej opcji.
Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula Biuro Prasowe UAM
Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska została wybrana zastępcą Przewodniczącego Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Nowym Przewodniczącym został rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. Andrzej Tykarski.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
W ciepłe, jesienne dni widzimy dziesiątki małych pajączków unoszących się z nićmi na wietrze. To babie lato. - Przeloty są dla pająków przeżyciem ekstremalnym. Przy dobrej pogodzie niektóre osobniki są w stanie pokonać nawet 100 metrów - komentuje prof. Paweł Szymkowiak.