Życie

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Październikowe „Życie Uniwersyteckie” poleca się do czytania! Nowy numer jest już dostępny na naszej stronie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Na naszym uniwersytecie działa ponad 200 kół i organizacji studenckich, ruch studencki ma olbrzymi potencjał. Pomysł jak go wykorzystać ma dr Paweł Szynkiewicz, nowy koordynator ds. kół naukowych. Z grona aktywnych organizacji przestawiamy we wrześniowym numerze cztery.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Studenci i studentki z WNPiD promują swój wydział organizując „Jeden z Dziewięciu. Turniej Wiedzy Studentów UAM”. Nie chodzi w nim o zdobycie pieniędzy, ale o popularyzację wiedzy, ciekawostek o świecie i dobrą zabawę.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Podczas Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego został wybrany nowy zarząd Samorządu Studentów UAM. Na jego czele stanęła Julia Przybyłowska, która na co dzień studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Fotografia w nagłówku
Małgorzata Rybczyńska
W Poznaniu rozpoczęły się półkolonie dla dzieci - uchodźców z Ukrainy. Jest to pierwszy z trzech tygodniowych turnusów Kindernaliów organizowanych przez Fundację Jeden Uniwersytet. Weźmie w nich udział ponad 200 najmłodszych, którzy po 24 lutego przekroczyli granicę...
Fotografia w nagłówku
Prof. Marcin Piechocki
- To Mariusz sprawił, że w moim życiu, od niemal dwudziestu lat, jest jeden, niezmiennie cotygodniowy, element – mecz w piątkowe wieczory - pisze o zmarłym niedawno prof. Mariuszu Dembińskim prezesie zespołu Orły Rektora.