Wersja kontrastowa

Rozwój Publiczności. Pierwsza runda za nami

Obraz

 

Dr Marcin Poprawski, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM otwierając spotkanie na którym podsumowano pierwsza edycję Studiów Podyplomowych ,,Rozwój Publiczności’’ podkreślił wyjątkowość tego kierunku studiów oraz jego międzynarodowy charakter.

Prodziekan wspomniał przy okazji, że to pierwsze w Polsce studia poświęcone koncepcji i praktyce Audience Development.  Koncepcji, która zakłada strategiczne i kompleksowe podejście do zagadnienia budowania relacji z publicznością przez organizacje sektora kultury. I w tym przypadku na kształt studiów wpłynęła właśnie współpraca z 12 instytucjami kultury w Poznaniu i Warszawie.

Program studiów powstał przy współpracy sporego konsorcjum organizacji eksperckich z Belgii, Danii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch i oczywiście Polski. Wśród uczestników pilotażowej edycji znaleźli się przedstawiciele instytucji kulturalnych Poznania i Warszawy. Trzeba również dodać, że te dwa miasta raz uniwersytety w Poznaniu, Bilbao i Londynie bardzo zaangażowały się w projekt, którego efektem było wręczenie dyplomów i certyfikatów dla pierwszych 25 osób.

Czytaj też: Rozwój Publiczności w Warszawie

Kończąc studia absolwenci mają za sobą doświadczenia z programu kształcenia, który pozwoli im dopasować się do dynamicznych zmian na rynku pracy, oraz umożliwi praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

- Zważywszy na dużą konkurencję w sferze ofert instytucji kultury w dzisiejszej Europie, budowanie relacji z publicznością jest jednym z kluczowych zagadnień decydujących o sukcesie zarówno całej  organizacji, jak i poszczególnych inicjatyw kulturalnych – mówił niedawno prof. UAM dr hab. Jacek Sójka, kierownik projektu. - To szansa nie tylko dla nas, ludzi uniwersytetu, na zbliżenie się do rynku przedsięwzięć kulturalnych, ale także dla obecnych i przyszłych pracowników sektora kultury w całej Polsce, którzy dzięki naszemu projektowi będą w stanie rozwijać posiadane już kompetencje, jak i wypracować zupełnie nowe.

Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.