W gabinecie rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego odbyło się posiedzenie Komisji Stałej ds. Collegium Polonicum, w którym biorą udział władze Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europa-Universität Viadrina.
Opublikowano wyniki IX edycji Diamentowych Grantów. Tym razem ministerstwo przeznaczyło dla laureatów 14 milionów złotych. Sporą część z tej sumy otrzymali laureaci z UAM. W tym roku jest ich siedmioro. Każdy z nich będzie otrzymywał po 2,5 tysiąca złotych przez okres sięgający nawet 4 lat.
Biuro Prasowe UAM
Zielone konferencje oraz PapieroEKOlogia + HydroDOSKONALENIE – to zwycięzcy konkursu IDEAMU 2, którego celem jest wyłonienie projektów wspierających rozwój idei Zielonego Uniwersytetu i wdrożenie tych projektów w życie.
Prof. Andrzej Gulczyński
W Muzeum UAM rozpocznie się wkrótce druga faza projektowa. Muzeum powstaje, a wraz z nim ekspozycja stała.
Ludwika Tomala Nauka w Polsce
Plan szerszego wykorzystania drewna z polskich lasów jako paliwa w elektrowniach oceniamy jako wybitnie szkodliwy z perspektywy aktualnej wiedzy o ochronie przyrody i biologii lasów - pisze ponad 60 przyrodników - w tym prof. Wojciech Niedbała z UAM. Przewidują oni, że proponowana zmiana ustawy o...
Biuro prasowe
Na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile powstaje pasieka edukacyjna i permakulturowy ogród społeczny. W pierwszym ulu pojawili się już mieszkańcy, pszczoły polskiej rasy Krainka linii Galicja – łagodne i pracowite.