Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Prof. Jiří Chlachula, archeolog i geolog natrafił na najstarsze ślady osadnictwa człowieka w Ameryce Północnej i za kołem podbiegunowym na Syberii. Morawski patriota od niemal 10 lat pracuje na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.
Simon Crowhurst, kierownik laboratoriów Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu w Cambridge, gościł w listopadzie na UAM w ramach projektu CAM-UAM-BRIDGE 1 dotyczącego transferu dobrych praktyk (program IDUB). Z naukowcem rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Magdalena Ziółek
Z prof. Aliną Zajadacz, koordynatorką GeoLabTur z ramienia UAM i uczestniczką seminarium, rozmawia Magda Ziółek.
Grzegorz Rachlewicz
Święta Bożego Narodzenia na Półkuli Południowej kojarzą nam się raczej z obrazkami, które oglądamy w tym czasie w mediach, ze świętym Mikołajem surfującym u wybrzeży Australii lub bombkami na palmach Madagaskaru i wydaje się to niezwykle egzotyczne, zupełnie niepasujące do znanej
Krzysztof Smura
Liczby, liczby, liczby. 140 tysięcy analiz, 120 tysięcy datowań, 50 próbek dziennie, 10 tysięcy w roku. Dziewięcioosobowy zespół. Teraz do tego zestawienia doszła kolejna liczba. 20 lat pracy Poznańskiego Laboratorium Radiowęglowego, którego szefem jest prof. Tomasz Goslar
Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego
Poznaliśmy laureatów VII edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki. Pierwsze i drugie miejsce zajęli absolwenci UAM z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych.