W związku z dużym zainteresowaniem szczepieniami przeciwko COVID-19 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza wszystkich pracowników, studentów, doktorantów i ich rodziny do puntu szczepień uruchomionego dzięki współpracy z Wojewodą Wielkopolskim.
Na 24. Wielkopolskiej Gali Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, zorganizowanej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, poznaliśmy laureatów najlepszych szkół w województwie.
Dr hab. Kinga Kamieniarz-Gdula, kierownik zespołu badawczego z Centrum Zaawansowanych Technologii oraz Wydziału Biologii UAM uzyskała prestiżowy grant European Research Council (ERC). Jest to pierwszy grant ERC przyznany naukowcowi reprezentującemu UAM.
11 stycznia 2022 roku o godzinie 11:00 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpocznie się Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Uroczystość odbędzie się w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
red
JM Rektor UAM prof. r hab. Bogumiła Kaniewska powołała Centrum Sztucznej Inteligencji (CSI), którego dyrektorem został prof. dr hab. Krzysztof Jassem z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.
Prof. UAM dr hab. Przemysław Matusik
Grudzień to na powstanie fatalna pora. Gdy jednak 103 lata temu w Poznaniu wybuchło – przypadkowo i spontanicznie - zakończyło się sukcesem, przełamując tym samym XIX-wieczne fatum powstańczych klęsk Polaków. A było przecież obarczone dużym politycznym i militarnym ryzykiem.