Krzysztof Smura
Świetnie jest wracać na naukową ścieżkę badacza, który pasję ma we krwi. Tym bardziej, że kolejne miesiące pokazują, że obrany kierunek był właściwy. Od ostatniej rozmowy z dr. Michałem Brzozowskim z Wydziału Biologii upłynęły dwa lata.
Krzysztof Smura
„Fenestra”, studencki miesięcznik wydawany na WNPiD od 2006 roku, został laureatem nagrody Pro Juvenes, przyznawanej przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii media studenckie. Naszą rozmówczynią jest redaktorka naczelna miesięcznika, Oliwia Trojanowska.
Prof. Anna Musiała
Centrum Badań Zaawansowanych UAM zacieśnia współpracę z uniwersytetem we Francji.
„Plan zapobiegania skutkom kryzysu energetycznego”, ogłoszony pod koniec listopada zeszłego roku, wzbudził duże zainteresowanie części pracowników uniwersytetu. Pojawiło się bardzo wiele pytań dotyczących wprowadzanych zmian.
Grupa RAT (Resilience Academic Team), skupiająca młodych naukowców i naukowczynie, proponuje nową ideę: humanistykę prewencyjną, która zachęca do wypracowania strategii adaptacyjnych i ochronnych wobec skutków funkcjonowania w stanie permanentnego kryzysu.
Magda Ziółek
Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Życia Uniwersyteckiego” – luty 2023 roku. Numer otwiera rozmowa z prof. UAM Agnieszką Kryszczyńską, dyrektorką Instytutu Obserwatorium Astronomicznego UAM – „Myślę do przodu”.