Aktualności

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Dr Andrea Mariani prowadzi badania, dzięki któremu pokasacyjne inwentarze kolegiów jezuickich przechowywane w Białorusi i Rosji wkrótce będą dostępne dla naukowców z kraju i zagranicy. Materiały mogą rzucić nowe światło na działalność Komisji Edukacji Narodowej.
Fotografia w nagłówku
redakcja
20 stycznia o godzinie 9.30 odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UAM konferencja pt. „Ochrona zdrowia w czasach pandemii. Zagadnienia ekonomiczne, medyczne i publicznoprawne.” Swoją obecność na konferencji zapowiedziała Ewa Kopacz wiceprzewodnicząca PE.
Fotografia w nagłówku
prof. Hanna Mamzer
Sekcja Relacji Międzygatunkowych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego rozpoczyna cykliczne wydarzenie pod nazwą Seminarium Otwarte. Pierwsze otwarte seminarium odbędzie się już 21.01.2021 roku w godzinach 18:00-20.00 na platformie zoom.
Fotografia w nagłówku
Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachęcają do przyjmowania szczepień przeciwko koronawirusowi i wspierają poglądy zbieżne z inicjatywą „Nauka przeciw pandemii". 
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Szesnastu najlepszych studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza otrzymało tytuł BESTStudentGRANT oraz nagrodę w wysokości 5 tys. złotych, które przeznaczą na swoje pierwsze badania.
Fotografia w nagłówku
prof. Krzysztof Podemski
Zakład Socjologii Cywilizacji Wydziału Socjologii UAM organizuje konkurs pt. „Czym jest dla Ciebie udział w protestach obywatelskich?". Konkurs nawiązuje do tradycji badań pamiętnikarskich, realizowanych w Poznaniu od lat 20. XX wieku.