Uznani prawnicy przyjechali do Poznania, by wziąć udział w konferencji “System ochrony praw człowieka w doświadczeniach Konstytucji RP. Aksjologia i praktyka ustrojowa” w Collegium Minus.
Naukowcy z UAM laureatami konkursów OPUS 23, PRELUDIUM 21 i POLONEZ BIS 2.
1 grudnia sfinalizowano blisko półtoraroczne prace nad przygotowaniem Strategii rozwoju Wielkopolski Wschodniej 2040. Pieczę merytoryczną nad pracami sprawował ekspert naukowy – prof. Paweł Churski z Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM
Michalina Łabiszak
O tym, jaką wiedzę o nas samych i o naszej komunikacji z innymi daje nam FRIS i jak wykorzystać ją nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale i w życiu prywatnym, z dr. Mirosławem Radołą z Wydziału Studiów Edukacyjnych, trenerem metody FRIS, rozmawia Michalina Łabiszak
Małgorzata Rybczyńska
W lutym 2022 roku jako pierwsza instytucja w Europie Środkowej, do sieci IBM Quantum Network dołączyło Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS), afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. Teraz, poprzez podpisanie umowy członkowskiej z PCSS, będącym...
Magda Endler
2 grudnia w Audytorium im. prof. Franciszka Kaczmarka na Wydziale Fizyki odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Fizyki. Nazwa nawiązuje do struktury, która już kiedyś istniała na Wydziale Fizyki.