Wydział Psychologii i Kognitywistyki

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Z Kingą Zawadą z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki, wyróżnioną Studenckim Laurem, rozmawia Krzysztof Smura.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Od ponad roku zespół naukowców, którym kieruje prof. Lucyna Bakiera bada, w jaki sposób dorośli radzą sobie psychicznie z pandemią. Wbrew doniesieniom medialnym o kryzysach małżeńskich badania poznańskich psychologów wykazały, że u części rodzin atmosfera się poprawiła.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Trwa II Ogólnopolska Konferencja Parentologiczna. Dzisiaj i jutro (15 i 16 czerwca) na zaproszenie Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM badacze i badaczki z całej Polski będą dyskutować na tematy związane z rodzicielstwem.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Dr Dariusz Drążkowski z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki opowiada o tym, co skłania ludzi do szczepień w rozmowie z Jagodą Haloszką.
Fotografia w nagłówku
Prof. UAM Anna Słysz i dr Joanna Urbańska
Czy nasza kondycja psychiczna w czasie pandemii zależy od tego, jak myślimy? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć dzięki projektowi zatytułowanemu: „Psychologiczne konsekwencje doświadczania pandemii COVID-19: wczesne nieadaptacyjne schematy a zdrowie psychiczne i dobrostan”.  
Fotografia w nagłówku
Prof. Grzegorz Króliczak
Badanie, którego współautorem jest prof. Grzegorz Króliczak z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM, pokazuje jak poprawić postawy prozdrowotne społeczeństwa w trakcie pandemii COVID-19.