Wydział Teologiczny

Fotografia w nagłówku
Ks. prof. Janusz Nawrot
Święta Bożego Narodzenia coraz częściej schodzą z poziomu historii i wiary na poziom bezrefleksyjnej tradycji, czego przejawem jest ich komercjalizacja. A przecież wszystko zaczęło się zupełnie inaczej - pisze ks prof. Janusz Nawrot z Wydziału Teologicznego.
Fotografia w nagłówku
Ks. prof. Dariusz Kwiatkowski
Ks. prof. UAM dr hab. Dariusz Kwiatkowski
W IV wieku w Kościele pojawiła się tendencja do historyzacji wydarzeń z życia Jezusa Chrystusa, czyli próbowano „dopasować” konkretną datę do konkretnego wydarzenia z Jego życia. Dotyczyło to także święta narodzin Jezusa Chrystusa.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
W Akademii Lubrańskiego rozpoczęło się pierwsze polskie forum „The Future of Morality”. Organizatorom udało się zgromadzić czołowych przedstawicieli transhumanizmu oraz ekspertów od wyzwań moralnych i technologicznych związanych z postępem naukowym.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Już w 27 i 28 października, w Poznaniu odbędzie się forum „The Future of Morality”. Organizatorzy wydarzenia zgromadzili czołowych przedstawicieli transhumanizmu oraz ekspertów od wyzwań moralnych i technologicznych związanych z postępem naukowym.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Z ks. prof. Januszem Nawrotem z Wydziału Teologicznego, laureatem Nagrody Praeceptor Laureatus rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Chabir
Ksiądz prof. dr hab. Piotr Nawrot z Wydziału Teologicznego UAM zakończył realizowany w Boliwii kilkumiesięczny grant „Wykład o praktyce muzycznej w XVII i XVIII wieku w Polsce oraz koncerty z muzyką barokową kompozytorów polskich w wykonaniu Chóru i Orkiestry Arakaendar...