Wydział Teologiczny

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
W Akademii Lubrańskiego rozpoczęło się pierwsze polskie forum „The Future of Morality”. Organizatorom udało się zgromadzić czołowych przedstawicieli transhumanizmu oraz ekspertów od wyzwań moralnych i technologicznych związanych z postępem naukowym.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Już w 27 i 28 października, w Poznaniu odbędzie się forum „The Future of Morality”. Organizatorzy wydarzenia zgromadzili czołowych przedstawicieli transhumanizmu oraz ekspertów od wyzwań moralnych i technologicznych związanych z postępem naukowym.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Z ks. prof. Januszem Nawrotem z Wydziału Teologicznego, laureatem Nagrody Praeceptor Laureatus rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Chabir
Ksiądz prof. dr hab. Piotr Nawrot z Wydziału Teologicznego UAM zakończył realizowany w Boliwii kilkumiesięczny grant „Wykład o praktyce muzycznej w XVII i XVIII wieku w Polsce oraz koncerty z muzyką barokową kompozytorów polskich w wykonaniu Chóru i Orkiestry Arakaendar...
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Z ks. Markiem Gubernatem MSF, absolwentem filologii klasycznej i słuchaczem studiów podyplomowych na Wydziale Teologicznym, o świętach wielkanocnych i o możliwych sposobach na ich przeżywanie rozmawia Magdalena Ziółek.
Fotografia w nagłówku
Maria Rybicka
- Dziadkowie mówili po kaszubsku. Rodzice nie i pilnowali, bym mówił poprawnie po polsku. Wtedy Kaszubi stanowili jeszcze większość mieszkańców Wejherowa – dziś to się zmieniło - mówi ks. prof. Adama Sikora, franciszkanin, autor przekładów Pisma św. na kaszubski z oryginału.