Wydział Socjologii

Fotografia w nagłówku
Maciej Kośmicki
Maciej Kośmicki, absolwent Wydziału Socjologii UAM, obecnie pracownik administracyjno-techniczny jednostki oraz właściciel największego polskojęzycznego kanału dotyczącego klocków konstrukcyjnych na platformie YouTube przygotował propozycje klockowych prezentów dla całej rodziny.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Jesteś studentką/studentem? Wypełnij ankietę i weź udział w badaniu relacji pomiędzy pandemią a doświadczaniem i organizacją czasu przez osoby studiujące. Badania prowadzi Joanna Marcinkowska, studentka Wydziału Socjologii UAM.
Fotografia w nagłówku
Dr Ryszard Necel
Badania naukowców z Wydziału Socjologii UAM dokumentują fakt, że pracownicy instytucji pomocy społecznej często z narażeniem zdrowia podejmowali codzienny trud pomocy drugiemu człowiekowi.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Dr Beata Kowalczyk prześledziła transnarodowe kariery japońskich muzyków i ich zmagania między emancypacją a prekarnością. Jej badania zaowocowały książką „Transnational Musicians: Precariousness, Ethnicity and Gender in the Creative Industry”.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Naukowcy z osiemnastu uczelni badają aktywność fizyczną studentów I roku studiujących w Europie. W gronie badaczy jest dr Przemysław Nosal z Wydziału Socjologii UAM. Zachęcamy studentów do udziału w ankiecie.
Fotografia w nagłówku
Maciej Frąckowiak, Jacek Kubera, Krzysztof Podemski, Marek Ziółkowski
Konkurs z cyklu „Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?” ma długą tradycję - poznańscy socjologowie organizowali go w 1928, 1964 i 1994. O co i dlaczego pytają tym razem?