Wydział Socjologii

Fotografia w nagłówku
Piotr Matczak
Przysłowia dotyczące pogody stanowią zbiorową mądrość wielu pokoleń, które przez setki lat dawały wskazówki, zwłaszcza rolnikom, czy ogrodnikom i podpowiadały, jakiej pogody można się spodziewać. Do dziś przysłowia sugerują kiedy oczekiwać przymrozków, kiedy będzie mokro lub sucho itd.
Fotografia w nagłówku
prof. Piotr Matczak
Epidemia koronawirusa przyniosła dyskusję na temat tego, czy sytuacja wymaga wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. W momencie pisania tego artykułu stan klęski żywiołowej nie został ogłoszony. Korzystanie z możliwości ogłaszania stanu nadzwyczajnego jest kwestią interesującą i dość złożoną i warto...
Fotografia w nagłówku
redakcja
W czternastym odcinku UAMówi dr Ariel Modrzyk z Wydziału Socjologii opowiedział o życiu w czasie pandemii.
Fotografia w nagłówku
Pracownicy i doktoranci Wydziału Socjologii UAM
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzony w Polsce w związku z nią stan epidemii to zjawiska związane nie tylko ze zdrowiem ludzi. Wpływają one na procesy gospodarcze, sposoby organizowania pracy i edukacji. Zmieniają również nasze codzienne nawyki i zwyczaje. Temu, jak wygląda życie codzienne...
Fotografia w nagłówku
Piotr Matczak
Dlaczego w czasie pandemii należy zachować dystans społeczny? Jakie zagrożenia niesie dla społeczeństwa epidemia? Jak daleko mogą sięgać ograniczenia, mające na celu przezwyciężenie stanu wyjątkowego? Na nurtujące wielu pytania, odpowiada prof. Piotr Matczak z Wydziału Socjologii UAM.
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM
Czy podczas pandemii częściej gramy w planszówki? Czy niepokoimy się o swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych? A może jesteśmy zadowoleni, bo nagle mamy dla siebie więcej czasu?