Wydział Socjologii

Fotografia w nagłówku
Maciej Frąckowiak, Jacek Kubera, Krzysztof Podemski, Marek Ziółkowski
Konkurs z cyklu „Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?” ma długą tradycję - poznańscy socjologowie organizowali go w 1928, 1964 i 1994. O co i dlaczego pytają tym razem?
Fotografia w nagłówku
Anna Schmidt-Fiedler
Potrzebę życia w harmonii z naturą w czasach pandemii odczuwamy szczególnie - zamknięci w domach, przyklejeni do komputerów częściej niż zwykle mamy ochotę uciec do lasu czy parku. W tę właśnie tęsknotę wpisuje się koncepcja ONE HEALTH - jednego zdrowia.
Fotografia w nagłówku
Dr Łukasz Rogowski
Dr Łukasz Rogowski: - Obecnie realizowane badania dotyczą tego, jak pandemia jest postrzegana z perspektywy czasu, jak stopniowo przyzwyczajamy się do nowej sytuacji i tworzymy nowe reguły codzienności. Są one również próbą spojrzenia w przyszłość.
Fotografia w nagłówku
- Z punktu widzenia nauk społecznych, których jestem reprezentantem, fakt, że nauki społeczne i humanistyczne wypadają gorzej w zestawieniach cytowań, może być frustrujące - mówi
Fotografia w nagłówku
redakcja
Paweł Nowak z Wydziału Socjologii analizuje jak społeczność akademicka postrzega wpływ transformacji cyfrowej na usługi publiczne i jakie zauważa konsekwencje tego procesu. Badania prowadzi w USA w ramach programu Fulbrighta.
Fotografia w nagłówku
prof. Witold Wrzesień
- Jakiekolwiek formy zaklinania rzeczywistości nie przekładają się na kształtowanie cech dobrych wykładowców, a dążenie do odgrywania roli kumpla to właśnie przykład takiego zaklinania rzeczywistości akademickiej- mówi prof. Witold Wrzesień, Wydział Socjologii