Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie

Fotografia w nagłówku
Danuta Wiśniewska
W Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbył się wernisaż wystawy „Gnieźnieńskie retrospekcje. Gniezno wczoraj i dziś”, będący podsumowaniem projektu realizowanego od października 2021 roku przez studentki i studentów III roku komunikacji europejskiej i projektowania kultury
Fotografia w nagłówku
redakcja
Sześcioro badaczy z UAM otrzymało granty w ramach konkursu MINIATURA 5 z NCN. Naukowczynie i naukowcy rozpoczną badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe i wyjazdy konsultacyjne dzięki finansowaniu z NCN. 
Fotografia w nagłówku
Dr Sylwia Szykowna
- Nagroda Praeceptor Laureatus bardzo wiele dla mnie znaczy. Cieszę się, że studentki i studenci docenili moje zaangażowanie, bo dydaktyka jest moją pasją - mówi dr Sylwia Szykowna z Instytutu Kultury Europejskiej UAM
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
- Cechą hiszpańskich stadionów jest to, że nie ma nich agresji. Jest za to swoboda i wolność wypowiedzi – mówi prof. UAM dr hab. Filip Kubiaczyk z Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, autor książki „Historia nacjonalizm i tożsamość. Rzecz o piłce nożnej w Hiszpanii”.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W ostatnim czasie coraz więcej złych słów, a nawet czynów doświadczają górnicy i ich rodziny, wcześniej stygmatyzowani byli pracownicy służby zdrowia. Czy w czasach pandemii problem ten narasta? O tym z prof. Elizą Grzelak z Instytutu Kultury Europejskiej rozmawia Jagoda Haloszka.
Fotografia w nagłówku
Antonina Kozaczko
Czy przyszłość może być zielona? Odpowiedzi na to pytanie szukali studenci komunikacji europejskiej Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie podczas festiwalu „Eco Future”.