Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie

IKE
31 sierpnia 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Humańskim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Pawła Tyczyny. Instytut Kultury Europejskiej UAM reprezentował na tym wydarzeniu dr Igor Ksenicz z Zakładu Kultury Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej.
Sylwia Szykowna
Uznany nie tylko w środowisku naukowym, ale także przez rzesze czytelników książek takich jak „Europa”, „Boże igrzysko” czy „Powstanie ‘44”. Brytyjsko-polski historyk Norman Davies zawita do Gniezna przy okazji promocji studiów Wiedzy o Polsce na prestiżowym Uniwersytecie Cambridge. Światowej sław
prof. Janusz Karwat
Powstaniec Wielkopolski. Profesor Wiktor Marian Dega
Krzysztof Smura
O twórcach i pracownikach Uniwersytetu Poznańskiego, a jednocześnie uczestnikach Powstania Wielkopolskiego z prof. Januszem Karwatem rozmawia Krzysztof Smura
Jagoda Haloszka
Stulecie wywalczenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce skłania do refleksji na temat miejsca i roli tej części społeczeństwa w przestrzeni publicznej. Z tej okazji 15 - 16 października w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbywa się konferencja naukowa poświęcona temu zjawisku.