Collegium Polonicum w Słubicach

Fotografia w nagłówku
Michalina Łabiszak
Z prof. Andrzejem Pukaczem, pełnomocnikiem  rektora UAM ds. dydaktyki, biologiem, rozmawia Michalina Łabiszak.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Już na wiosnę taras widokowy w Collegium Polonicum się zazieleni. Wszystko za sprawą wspólnego polsko-niemieckiego projektu, w ramach którego mieszkańcy dwumiasta zaprojektują nietypowe ogrody.    
Fotografia w nagłówku
redakcja
Uniwersytet Europejski Viadrina wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uroczyście zainaugurowali European New School of Digital Studies (ENS). Spotkanie ze względu na obecną sytuację w kraju odbyło się on-line.
Fotografia w nagłówku
redakcja
W gabinecie rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego odbyło się posiedzenie Komisji Stałej ds. Collegium Polonicum, w którym biorą udział władze Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europa-Universität Viadrina.
Fotografia w nagłówku
Uniwersytet Europejski Viadrina
W  piątą rocznicę śmierci Władysława Bartoszewskiego, 24 kwietnia br., Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą udostępni na swoich stronach internetowych wystawę poświęconą pamięci tego znamienitego historyka, ministra spraw zagranicznych i dyplomaty. Z powodu zamknięcia budynków...
Fotografia w nagłówku
opr. red
W Collegium Polonicum w Słubicach trwa Międzynarodowa konferencja naukowa "Europa XXI wieku". W tym roku jej tematem są „Przyszłość Europy i Unii Europejskiej w obliczu starych i nowych wyzwań”. W konferencji bierze około 300 uczestników m.in. z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Cypru, Czech, Słowacji,...