Wersja kontrastowa

Inauguracja European New School of Digital Studies

Inauguracja European New School of Digital Studies
Inauguracja European New School of Digital Studies
Obraz

Uniwersytet Europejski Viadrina wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uroczyście zainaugurowali European New School of Digital Studies (ENS). Spotkanie ze względu na obecną sytuację w kraju odbyło się on-line.

European New School of Digital Studies (ENS) to wspólny innowacyjny projekt Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Siedziba tej anglojęzycznej szkoły znajduje się w Collegium Polonicum (CP) w Słubicach tuż przy polsko-niemieckiej granicy.Celem projektu jest stworzenie nowego obszaru w badaniach naukowych i dydaktyce dotyczącego transformacji cyfrowej. Projekty naukowe oraz programy studiów prowadzone są transdyscyplinarnie, łącząc ekonomię, socjologię, prawo oraz nauki techniczne i informatyczne.

W semestrze zimowym 2020/21 naukę na kierunku Master of Digital Entrepreneurship (MoDE) rozpoczęli pierwsi studenci.

W programie studiów dużą rolę odgrywają projekty, w których studenci będą aktywnie uczestniczyć oraz samodzielnie je kształtować. Studenci i studentki w ramach studiów zdobędą wiedzę i umiejętności z różnych dyscyplin. Pozwoli im to analizować - z perspektywy naukowej - cyfrową transformację społeczeństwa europejskiego oraz w przyszłości prowadzić własną działalność komercyjną lub non-profit. Absolwenci i absolwentki MoDE będą takżemieli możliwość objęcia stanowisk kierowniczych w instytucjach politycznych, międzynarodowych firmach lub organizacjach pozarządowych – informuje na swojej stronie Collegium Polonicum w Słubicach.

22 października o godz. 18.00 zainaugurowanoEuropean New School of Digital Studies. Ze względu na pandemię wydarzenie odbyło się on-line. Uroczystość otworzyły prof. Julia von Blumenthal, Prezydent Uniwersytetu Europejskiego Viadrinaoraz prof. Bogumiła Kaniewska, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- To dla mnie wielki zaszczyt i ogromna przyjemność uczestniczyć w ceremonii otwarcia European New School of Digital Studies, które jest symbolicznym zwieńczeniem naszej wieloletniej współpracy. 30 lat temu prof. Jerzy Fedorowski i prof. Knut Ipsen położyli kamień węgielny pod budowę Collegium Polonicum. Obie nasze uczelnie przeszły przez lata wiele zmian. Jedyne co się nie zmieniła, to wzajemna chęć współpracy. – mówiła Rektor UAM. 

Następnie odbył się panel dyskusyjny  „The UniversityWorthFighting For", w którym udział wzięli: dr NishantShah- dyrektor ds. badań i rozwoju holenderskiego University for the Arts, Linda Walter- absolwentka Viadriny, założycielka bloga „FutureChallenges oraz dr Paul von Bünau - prezes idalabuAgency for Data Science. W jego trakcie mogliśmy posłuchać o szansach i wyzwaniach, które przed nauką i uniwersytetem stawia digitalizacja.

O oprawę muzyczną otwarcia zadbał berliński artysta ricoloop.

Wydarzenia Collegium Polonicum w Słubicach

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.