Nauka

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
European Legal Studies to nowy kierunek anglojęzyczny na Wydziale Prawa i Administracji. Prodziekan WPiA prof. Tomasz Nieborak opowiada o jego powstaniu i zamierzeniach Krzysztofowi Smurze.
Fotografia w nagłówku
forum akademickie
Prof. Michał Karoński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został członkiem sześcioosobowego Identification Committee European Research Council. Komitet ma za zadanie przedstawić kandydatów do nowej Rady Naukowej ERC.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki przedstawili listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez NCN: Opus i Preludium, Preludium BIS oraz Sonata.  Wśród wyróżnionych nie zabrakło naszych naukowców.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Co wspiera a co zaburza rozwój psychoseksualny człowieka? Na to pytanie odpowiedziała dr hab. Katarzyna Waszyńska z Wydziału Studiów Edukacyjnych. UWAGA! WYKŁAD PRZEZNACZONY TYLKO DLA OSÓB DOROSŁYCH.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W Polsce zjawisko białych nocy rozpoczęło się już w połowie maja. Czym one są? Na to pytanie odpowiada dr Halina Prętka-Ziomek z Instytutu Obserwatorium Astronomiczne. 
Fotografia w nagłówku
Piotr Matczak
Przysłowia dotyczące pogody stanowią zbiorową mądrość wielu pokoleń, które przez setki lat dawały wskazówki, zwłaszcza rolnikom, czy ogrodnikom i podpowiadały, jakiej pogody można się spodziewać. Do dziś przysłowia sugerują kiedy oczekiwać przymrozków, kiedy będzie mokro lub sucho itd.