Wydział Biologii

Fotografia w nagłówku
Łukasz Sakowski ,,To tylko teoria''
Na Wydziale Biologii UAM w Instytucie Antropologii badaniami kopalnego DNA (w skrócie aDNA, z ang. ancient, czyli antyczny lub starożytny) zajmuje się zespół kierowany przez dr Annę Juras z Zakładu Biologii Ewolucyjnej Człowieka.
Fotografia w nagłówku
Anna Ślązak Nauka w Polsce
Podczas spaceru po parku, lesie czy ogrodzie uważny obserwator bez problemu spostrzeże skupiska drobin przypominających ceramiczne płatki czy odpryski farby. To miejsca ptasiej uczty, a drobiny to nic innego, jak fragmenty ślimaczych muszli. "Jeśli ktoś wie, czego szukać - znajdzie w pięć minut....
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Dr Łukasz Jankowiak absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i obecnie nauczyciel akademicki Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymał V Nagrodę Dziekana Wydziału Biologii im. dr Marcina Antczaka. Kapituła przyznała mu nagrodę za serię artykułów o kosach.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W Bibliotece Wydział Biologii UAM odbyła się prezentacja projektu "Ryzosfera: Wielka Sieć Małych Swiatów", który rozwija się w oparciu o wieloletnią współpracę między Pracownią Projektów i Badań Transdyscyplinarnych Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP a Wydziałem Biologii Uniwersytetu...
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Studenci Wydziału Biologii UAM wybrali się w podróż naukową do Ugandy na Kurs Biologii Tropikalnej. Uczestnicy mieli okazję poznać unikalne środowisko lasu równikowego w Parku Narodowym Kibale.
Fotografia w nagłówku
Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski
Krytycznie zagrożony wyginięciem w Europie gatunek makroglonu - ramienicy (krynicznik połyskujący), który od ok. 60 lat nie występował w Polsce, został znaleziony w jeziorze Jeleń w woj. pomorskim - ustalili naukowcy z Poznania.