Wydział Biologii

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Konie policyjne, psia specjalistka od narkotyków, wykłady na temat kryminalistyki czy wystawa fotograficzna Adriana Zgórskiego, tak rozpoczął się pierwszy dzień I Międzynarodowej Konferencji 50 Twarzy Zbrodni.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Dr Andrzej Zieleziński z Wydziału Biologii rozmawia z Ewą Konarzewską-Michalak o wirusach, które ratują ludzkie życie, o tym, jak biologom pomaga sztuczna inteligencja i innych znaczących odkryciach. Bioinformatyk w tym roku dostał nagrodę „Polityki” w dziedzinie Nauki o życiu.
Fotografia w nagłówku
Joanna Rosińska
Piątek, 18 października był szczególnym dniem dla Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Wydziału Biologii, nie tylko ze względu na nadanie prof. Reinhardowi Lührmannowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale także z okazji świętowania Jubileuszu 70-tych...
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Milena Roszkowska jest doktorantką w zakładzie Bioenergetyki na Wydziale Biologii UAM. Swoją pracę doktorską realizuje pod opieką prof. Hanny Kmity. Z niesporczakami jest zaprzyjaźniona od siedmiu lat. Ze stypendystką rozmawia Jagoda haloszka.
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz, Biuro Prasowe UAM
Drzewo, które upamiętnia Jubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, rośnie już na Kampusie Morasko. Dąb Stulecia został posadzony przy Wydziale Biologii UAM 26 września, w dniu ostatniego posiedzenia Rady Wydziału, To dąb szypułkowy o wysokości około 3 metrów.
Fotografia w nagłówku
Szymon Zdziebłowski
Słowik szary, rokitniczka, łozówka, potrzos czy pokląskwa - to tylko niektóre dzienne ptaki, które śpiewają również w nocy. Dlaczego są aktywne po zmroku? To nadal zagadka, którą spróbuje rozwiązać badaczka z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Kinga Kułaga