Wydział Biologii

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Michał Brzozowski, doktorant z Wydziału Biologii od lat zajmuje się ramienicami. To wyjątkowe glony, których na świecie jest tyle co kot napłakał. Młody naukowiec miał szczęście bo trafił na nie tam, gdzie się ich nie spodziewano. A że to wyjątek, niech świadczy fakt, że...
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
To odkrycie jest owocem współpracy i wzajemnego zaufania. Gdybyśmy ze sobą rywalizowali, zapewne nie osiągnęlibyśmy  sukcesu – mówią prof. Zofia Szweykowska-Kulińska i prof. Arturem Jarmołowski z Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii UAM.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Studenci oraz Doktoranci Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu po raz drugi podjęli się organizacji International Students’ Forensic Conference 50 sides of crime, która odbywa się w dniach 4-5 grudnia 2020 r. online.
Fotografia w nagłówku
Dr Andonis Karachitos  
System drożdżowy do przeszukiwania inhibitorów głównej proteazy SARS-CoV-2 wykorzystuje w swych badaniach dr Andonis Karachitos z Wydziału Biologii UAM. 
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Jacek Radwan otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2020 w kategorii nauk o życiu i o Ziemi. Biolog ewolucyjny z UAM dołączył do grona laureatów Polskiego Nobla z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Trwa digitalizacja cennych zbiorów przyrodniczych Wydziału Biologii UAM, kolekcjonowanych od kilkuset lat. O projekcie AMUNATCOLL z prof. Bogdanem Jackowiakiem rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.