Wydział Fizyki

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Szulc
Od dziecka chciałem zostać naukowcem. W szkole interesowałem się matematyką i geografią. Ostatecznie jednak postawiłem na fizykę - mówi Krzysztof Szulc z Wydziału Fizyki UAM, tegoroczny laureat Stypendium Start FnP
Fotografia w nagłówku
dr Magdalena Grajek
Najbardziej pamięta się nauczyciela wymagającego, ale przy tym takiego, który daje dużo od siebie: cierpliwie przekazuje wiedzę, stara się, aby była ona zrozumiała dla uczniów. Mówi dr Magdalena Grajek laureatka nagrody Praeceptor Laureatus.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Dzisiaj (11.06) na Wydziale Fizyki odbyło się 30-lecia Protetyki Słuchu. Ta specjalność prowadzona w Katedrze Akustyki od lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych studiów na UAM.
Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Czy turbina wiatrowa może być dobrym "sąsiadem"? Jak zmierzyć hałas w okolicy? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielać będą pracownicy Katedry Akustyki na Wydziale Fizyki UAM. Z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem zaplanowanych zostało szereg wydarzeń.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Na Wydziale Fizyki UAM odbyła się dzisiaj (26 kwietnia) sesja naukowa poświęcona pamięci zmarłych w ubiegłym roku pracowników Katedry Akustyki: prof. Urszuli Jorasz oraz prof. Edwarda Ozimka.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Dr Magdalena Grajek z Wydziału Fizyki należy do grona laureatów V edycji konkursu PPNT Fund_Akcja. Razem ze studentami z Koła Naukowego Optyków i Optometrystów realizować będzie projekt „Badanie przesiewowe wzroku w szkole oraz wpływ nauczania zdalnego na wzrok i wady refrakcji".