Wydział Fizyki

Fotografia w nagłówku
Jan Matecki
Dr Mikołaj Baranowski opowiedział nam o konieczności łączenia pracy naukowej z komercją i możliwościach jakie ono stwarza.
Fotografia w nagłówku
dr Mikołaj Baranowski
Tomograf ERI to przełom i jednocześnie sukces wielu ludzi, w tym naukowców z Wydziału Fizyki UAM. Z tym większą przyjemnością informujemy o jego powstaniu
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Są ustawione w Parku Ciemnego Nieba. Dzięki nim możemy sięgnąć wzrokiem kilka miliardów lat świetlnych w głąb kosmosu. I sięgamy. Najnowszy zestaw pięciu teleskopów Obserwatorium Astronomicznego UAM to urządzenie, dzięki któremu zwiększy się bezpieczeństwo ziemskich satelitów.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Dr Paweł Zawadzki prowadzi badania dotyczące naprawy DNA, które wkraczają w decydującą fazę. Wkrótce dzięki narzędziom analitycznym lekarz będzie wiedział, który fragment DNA chorego jest uszkodzony, co da mu możliwość indywidualnego dobrania leków.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Prof. UAM dr hab. Michał Michałowski zdominował listę cytowań Google Scholar ma też najwyższy Indeks Hirscha wśród naukowców z UAM.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Michał Banaszak z Wydziału Fizyki jest nowym prorektorem UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką. O wyzwaniach, jakie pandemia stawia przed uczelnią i planach rozwoju współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.