Wersja kontrastowa

Dzień Badań Kosmicznych na UAM - weź udział w wydarzeniu!

Dzień Badań Kosmicznych odbędzie się na UAM, fot. ESA/Hubble & NASA
Dzień Badań Kosmicznych odbędzie się na UAM, fot. ESA/Hubble & NASA
Obraz

Zapraszamy w piątek 23 lutego na Dzień Badań Kosmicznych na UAM. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z kierunkami badań, które są realizowane na Uniwersytecie i dotyczą przestrzeni kosmicznej – prezentacje przedstawią badacze reprezentujący sześć wydziałów.

Będzie mowa o badaniach astronomicznych, geologii planetarnej, aspektach prawnych działalności kosmicznej, badaniach nad szansami dla życia w przestrzeni kosmicznej, eksploracji Marsa i związanymi z tym wyzwaniami, użytecznymi narzędziami badawczymi i potencjalnymi materiałami do pracy w przestrzeni kosmicznej, nie zabraknie też paru słów o naszym meteorycie Morasko.

Wydarzenie uświetnią także prezentacje zaproszonych gości z Centrum Technologii Kosmicznych i Polskiej Agencji Kosmicznej. Zaplanowano również czas i miejsce na dyskusje o możliwych wspólnych kierunkach działań zarówno w zakresie nauki, dydaktyki jak i konkretnych aplikacji. Organizatorzy liczą, że integracja środowiska badaczy kosmosu na UAM zaowocuje ciekawymi pomysłami, projektami i jeszcze lepszym wykorzystaniem istniejącego potencjału badawczo-technicznego, a studentom i doktorantom wskaże możliwości działań na tym fascynującym polu poznawania naszego wszechświata.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy 23.02 (piątek), w godzinach 13:00 do 17:30, na Wydział Fizyki UAM (Audytorium B im. Prof. Arkadiusza Piekary). Organizatorami są prof. Michał Banaszak, Prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, Szkoła Nauk Ścisłych, Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza UAM oraz Wydział Fizyki UAM. 

Zobacz też: Prof. Agnieszka Kryszczyńska. Myślę do przodu

 

Dzień Badań Kosmicznych na UAM

 

Wydarzenia Wydział Fizyki

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.