Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej

Unia Europejska oczekuje od państw członkowskich wzmacniania usług ekosystemowych, a także oceny wielkości przyrodniczych zasobów. Projekt, którym kieruje prof. Małgorzata Stępniewska dostarczy odpowiednich narzędzi do realizacji tego zadania w naszym kraju.
Ewa Konarzewska -Michalak
Na WGSEiGP UAM zainaugurowano projekt „Usługi świadczone przez główne typy ekosystemów w Polsce - podejście stosowane”, na który pozyskano 7,5 miliona złotych dofinansowania od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich.
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Małgorzata Stępniewska z WGSEiGP prowadzi projekt, który dostarczy narzędzi do oceny i wzmacniania usług ekosystemowych w Polsce. Projekt otrzymał 7,5 miliona złotych dofinansowania od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich.
prof. Jan Hauke
“Zróżnicowanie postaw społecznych w sferze usług edukacyjnych w czasie pandemii” to projekt zespołu naukowców z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM nagrodzony w konkursie Rektora UAM. Projekt prowadzi prof. Jan Hauke.
Rozpoczęła się ogólnopolska konferencja naukowa “Dni Planisty Rewitalizacja miast i odnowa wsi”. - Musimy budować miasta i wsie, które będą przyjazne dla mieszkańców i będą uwzględniały ich odpowiedzialność za funkcjonowanie w zrównoważonym środowisku - powiedział prof. Churski.
Ewa Konarzewska -Michalak
Coraz mocniej odczuwamy skutki ekstremalnych zjawisk związanych z ociepleniem klimatu. Jak sobie z nimi radzić? Odpowiedzi na to pytanie szukają europejscy naukowcy, którzy prowadzą projekt TeRRIFICA. Polskim zespołem w międzynarodowym konsorcjum kieruje prof. Paweł Churski.