Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej

Jagoda Haloszka
Coraz częściej szukamy aplikacji, które pozwalają nam znaleźć nie tylko interesujące nas miejsca, ale także informacje o zjawiskach przyrodniczych, gospodarczych czy społecznych. Nowe technologie pozwalają również na szybki kontakt na linii społeczność lokalna – władza publiczna, która w większości...
Jagoda Haloszka
Zespół badaczy Zakładu Geoinformacji i Centrum Badań Metropolitarnych został laureatem konkursu o nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.
Jagoda Haloszka
Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych rozpoczęły się Dni Planisty. Tegoroczna tematyka spotkania obejmuje małe miasta i obszary wiejskie.
Prof. dr hab. Tomasz Kaczmarek oraz prof. UAM dr hab. Paweł Churski z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej ponownie zostali powołani do Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN. Prof. Churski po raz drugi objął stanowisko wiceprzewodniczącego.
Dzięki projektowi „Kolaboratorium UAM” Wielkopolanie przez trzy lata będą się uczyć, jak dobrze kształtować przestrzeń, tak, żeby służyła wszystkim mieszkańcom i środowisku.
Jagoda Haloszka
Słup na środku chodnika, niedziałające schody, nieodpowiednia nawierzchnia czy nieodpowiednia kładka bądź przejście dla pieszych. To tylko niektóre z wielu problemów, z którymi na co dzień zmagają się poznaniacy. Studenci z Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej UAM przy współpracy ze