Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej

1 grudnia sfinalizowano blisko półtoraroczne prace nad przygotowaniem Strategii rozwoju Wielkopolski Wschodniej 2040. Pieczę merytoryczną nad pracami sprawował ekspert naukowy – prof. Paweł Churski z Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM
Krzysztof Smura
Z dr Joanną Morawską i dr. Piotrem Lupą o projekcie TeRRIFICA i nie tylko rozmawia Krzysztof Smura.
16 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM odbędzie się XXI edycja GIS Day Poznań. Organizatorami wydarzenia są Sekcja Geoinformacji SKNG oraz Sekcja Geomatyczna Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Dr Paweł Motek
Dr Paweł Motek z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Laureat Nagrody Praeceptor Laureatus pisze o
Krzysztof Smura
Dr hab. Damian Łowicki wraz z zespołem, głównie z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, przygotowuje plany adaptacji do zmian klimatu dla metropolii Poznań oraz aglomeracji kalisko-ostrowskiej, o czym rozmawia z nim Krzysztof Smura.
Magdalena Ziółek
Góry Przeklęte (Prokletije) w Czarnogórze wbrew swej nazwie od kilkunastu lat mają swoją dobrą passę. Wszystko dzięki poznańskim i kieleckim speleologom, którzy od 2006 roku regularnie je eksplorują.