Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa

Fotografia w nagłówku
Prof. UAM Izabella Main
Od 2015 roku przyjeżdżam do pracy na Kampus Morasko, do budynku Collegium Historicum. Latem wita mnie skwar, jesienią i zimą hulające tam wiatry. Wokół piękna przyroda, łąka i aż chciałby się usiąść na ławce, ale jedyna – z Józefem Kostrzewskim – pomieści tylko dwie osoby..
Fotografia w nagłówku
Informacja PPNT
W środę, 7 grudnia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla Laureatów drugiej edycji konkursu „Doskonałość w Nauce – Użyteczność w Praktyce”. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali prof. UAM dr hab. Jędrzej Kociński z Wydziału Fizyki oraz...
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
– Tańcem naukowo zajmuję się od 10 lat. Bardzo często musiałam się z tego tłumaczyć, bo dla niektórych jest to temat naukowo nieistotny - mówi mówi dr Ruxandra Ana laureatka konkursu NCN Sonatina 5.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
W Polsce przyjęło się, że pielęgniarki na oddziale powinny szybko chodzić, szybko wykonywać czynności medyczne, być na zawołanie. To w Norwegii jest źle widziane. Okazuje się, że polskie pielęgniarki są tam upominane, ponieważ wprowadzają nerwową atmosferę do pracy.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
„Nie lubię określenia „kryzys migracyjny”, bo jaki to kryzys? Tak, mamy kryzys, ale jest to kryzys polityczny i menadżerski. Sami uchodźcy nigdy nie są kryzysem, oni uciekają od kryzysu, jakim jest wojna” mówi prof. Elżbieta Goździak, ekspert w dziedzinie badań migracyjnych.
Fotografia w nagłówku
Aleksy Szymkiewicz
- Szczepienia przeciwko koronawirusowi stworzyły zarówno szansę na przywrócenie festiwali do życia, jak i stały się zarzewiem konfliktu - pisze Aleksy Szymkiewicz, doktorant w Instytucie Antropologii i Etnologii, który bierze udział w projekcie “Festiwalizacja wartości".