Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W piątek, 11 października rozpoczęło się IX Studenckie Forum Jakości. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Parlament Samorządu Studentów UAM bierze ponad 50 samorządowców z całej Polski.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Olga Tokarczuk, zdobywczyni międzynarodowej nagrody Bookera udzieliła wywiadu naszym studentom tuż po zakończeniu festiwalu literackiego Apostrof. To było ponad rok temu. Dziś świętujemy Literackiego Nobla! Warto przypomnieć tę rozmowę.
Fotografia w nagłówku
Anna Kołos
W środę, 9 października w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk w ramach projektu "Skarby Biblioteki PTPN" odbyło się spotkanie wokół De revolutionibusorbiumcoelestium Mikołaja Kopernika, niezwykłej wagi książki astronomicznej. Uczestnicy mieli okazję podziwiać wszystkie egzemplarze "O obrotach...
Fotografia w nagłówku
redakcja
Z początkiem października obserwujemy wzmożony ruch w domach studenckich. W tym roku studenci UAM otrzymali dokładnie 1810 miejsc w akademikach zlokalizowanych w różnych częściach Poznania. Wszystkie łączy atrakcyjna okolica oraz możliwości dogodnego poruszania się komunikacją miejską.
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Choć zajmują ostatnie miejsca na listach wyborczych, liczą, że uda im się zdobyć mandat. We wtorek czterej kandydaci spotkali się na debacie. Dyskusja trwała dwie godziny. Rozmawiano m.in. o edukacji, podatkach czy klimacie.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kładzie duży nacisk na kulturę zdrowia oraz wychowania fizycznego zarówno wśród swoich studentów, jak i pracowników. Działaniami w tej dziedzinie objęci są także studenci z niepełnosprawnością, którzy ćwiczą pod okiem trenerów Szkoły Wychowania...