Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
Prof. Andrzej Gulczyński
W Muzeum UAM rozpocznie się wkrótce druga faza projektowa. Muzeum powstaje, a wraz z nim ekspozycja stała.
Fotografia w nagłówku
Ludwika Tomala Nauka w Polsce
Plan szerszego wykorzystania drewna z polskich lasów jako paliwa w elektrowniach oceniamy jako wybitnie szkodliwy z perspektywy aktualnej wiedzy o ochronie przyrody i biologii lasów - pisze ponad 60 przyrodników - w tym prof. Wojciech Niedbała z UAM. Przewidują oni, że proponowana zmiana ustawy o...
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu realizuje ministerialny program wsparcia kariery dwutorowej studentów-sportowców pt. Narodowa Reprezentacja Akademicka. Uczelnia została zakwalifikowana do programu dzięki studentkom Marice i Julii Chrzanowskim.  
Fotografia w nagłówku
redakcja
Miło nam poinformować, że Rektor-Elekt prof. Bogumiła Kaniewska została przewodniczącą Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich na kadencję 2020-2024!
Fotografia w nagłówku
redakcja
Znamy już wyniki ósmej edycji konkurs Etiuda organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Wśród laureatów znalazło się aż sześcioro młodych naukowców z UAM.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Fundacja Jeden Uniwersytet zaprosiła dziś na swoje pierwsze studenckie śniadanie online. Dzięki temu projektowi kandydaci na studia, nie ruszając się z domu, mogą poznać poznańskie uczelnie publiczne i niepubliczne.