Wydział Prawa i Administracji

Fotografia w nagłówku
redakcja
20 stycznia o godzinie 9.30 odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UAM konferencja pt. „Ochrona zdrowia w czasach pandemii. Zagadnienia ekonomiczne, medyczne i publicznoprawne.” Swoją obecność na konferencji zapowiedziała Ewa Kopacz wiceprzewodnicząca PE.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Czy uchwała i opłata reklamowa są – lub mogą być – skutecznymi narzędziami kształtowania ładu przestrzennego, zgodnego z oczekiwaniami społecznymi? Na to pytanie szuka odpowiedzi Paweł Grobelny, laureat Diamentowego Grantu.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Człowiek nie jest ani zasobem, ani kapitałem ludzkim. Trzeba na nowo zdefiniować podejście do prawa - prof. Alain Supiot dał wykład podczas polsko-francuskiego seminarium "Zarządzanie za pomocą liczb". Wydarzenie zorganizował CHO oraz Centrum Studiów Zaawansowanych w Nantes.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. Alain Supiot, prawnik i profesor w Collège de France będzie uczestniczył w seminarium wokół tematu "La gouvernance par les nombres - Zarządzanie za pomocą liczb". Do udziału w spotkaniu zapraszają: Wydział Prawa i Administracji UAM oraz Institut d'Etudes Avancées de Nantes.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
O prof. Hannie Suchockiej, kiedy obejmowała rządy jako premier RP mówiono: poznanianka, da sobie radę, na pewno jest obowiązkowa i uczciwa. Mimo to wielu zastanawiało się, czy faktycznie podoła zadaniu w tej niezwykle pogmatwanej polskiej rzeczywistości.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Prawniczka, profesor nauk prawniczych, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, była prorektor UAM i kierowniczka Katedry Teorii i Filozofii Prawa WPiA prof. Sławomira Wronkowska - Jaśkiewicz odebrała dzisiaj medal Homini Vere Academico.