Wydział Neofilologii

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Prof. Ilona Koutny, kierownik Zakładu Hungarystyki na Wydziale Neofilologii, jest znana z zamiłowania do języka esperanto. Prowadzi też najbardziej umiędzynarodowiony kierunek na UAM – podyplomowe Studia Interlingwistyki.
Fotografia w nagłówku
Gen Tsukasaki
W Japonii chrześcijanie stanowią około 1% populacji. Mimo to co roku świętujemy Boże Narodzenie, a w miastach można zobaczyć ozdoby świąteczne takie jak w Europie. Jednak Japończycy nie obchodzą Bożego Narodzenia ze względów religijnych.
Fotografia w nagłówku
Desy Teja Gumilar
Indonezję, czwarte najbardziej przeludnione państwo na świecie, zamieszkuje ok. 270 milionów ludzi. Większość z nich to Muzułmanie, którzy praktykują islam w połączeniu z tysiącletnią tradycją hinduską – religią panującą w tym regionie.
Fotografia w nagłówku
Filip A. Jakubowski
Kilka lat przed wybuchem krwawej wojny domowej spędziłem Święta Bożego Narodzenia w Syrii. To był rok 2006, byłem wtedy studentem arabistyki i przebywałem na całorocznym stypendium w Damaszku.
Fotografia w nagłówku
Juni Arnfast
Bardzo proszę, usiądźcie sobie Państwo wygodnie. Opowiem Wam bajkę o Bożym Narodzeniu, o zwyczajach i tradycji z mojego kraju - Danii.
Fotografia w nagłówku
Joanna Chichlowska
Piszę ten artykuł z punktu widzenia Polki, mieszkającej od ponad 20 lat na baskijskiej ziemi, w małym nadmorskim miasteczku, wśród bardzo probaskijsko nastawionego społeczeństwa. Proszę więc z góry wybaczyć mój światopogląd, laickość i niechęć do wszelkiego rodzaju nacjonalizmów.