Wydział Filozoficzny

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Maciej Musiał z Wydziału Filozoficznego bada m.in. przemiany relacji intymnych ludzi z robotami seksualnymi i robotami opiekuńczymi. Z laureatem Nagrody Naukowej Polityki w kategorii nauki humanistyczne rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Prof. UAM Maciej Musiał z Wydziału Filozoficznego został laureatem tegorocznej Nagrody Naukowej Polityki. Naukowiec został wyróżniony w kategorii Nauki Humanistyczne.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
W czasie, gdy panoszy się koronawirus kompulsywnie kupujemy rzeczy, które nie są nam bezwzględnie potrzebne. Co się z nami dzieje? - Możemy być głodni, niewyspani, zestresowani, ale to m.in rolka papieru toaletowego stoi na straży naszej ludzkiej tożsamości - komentuje dr Andrzej Marzec z Wydziału...
Fotografia w nagłówku
Jan Matecki
O autorskiej metodzie Lego–Logos, micie jaskini i pracy na uniwersytecie w Konstancji z Jarosławem Markiem Spychałą, doktorantem na Wydziale Filozoficznym UAM, rozmawia Jan Matecki.
Fotografia w nagłówku
redakcja
UAMówi -11.00, to hasło cyklu krótkich wykładów na żywo. W piątek miał miejsce pierwszy z miniwykładów, który wygłosił Andrzej W. Nowak z Wydziału Filozoficznego.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Żadne dzieło filozoficzne Chin od II w. p.n.e. w górę nie zostało przełożone na język polski. To sytuacja, która woła o pomstę do chińskiego Nieba. Chciałem częściowo załatać tę lukę – mówi dr Dawid Rogacz z Wydziału Filozoficznego w rozmowie z Jagodą Haloszką.