Wersja kontrastowa

Astronomiczna wystawa na Wydziale Fizyki UAM

Zapraszamy do zwiedzania wystawy astronomicznej autorstwa mgr Justyny Olszewskiej (IOA UAM), która znajduje się w Klubie profesorskim (poziom -1) na Wydziale Fizyki UAM.

Na Wydziale Fizyki znajdują się również dwa projekty zrealizowane przez mgr Justynę Olszewską: model Satelity Ajisai oraz  model Księżyca.

Model Satelity Ajisai to projekt mgr Justyny Olszewskiej z Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM, który był częścią wystawy “NIE TO NIEBO” (marzec-lipiec 2023) zrealizowanej przez Centrum Kultury Zamek oraz Ars Cameralis w ramach XXX festiwalu Ars Cameralis KOSMOS (listopad 2021). Pomoc techniczna - Kacper Krzętowski, Jakub Tokarek, Paweł Jaskuła. Obecnie model satelity znajduje się na Wydziale Fizyki UAM w holu na poziomie -1.

Model Księżyca - w holu głównym przy portierni A (poziom 0) na Wydziale Fizyki UAM, od niedawna można podziwiać model Księżyca projektu mgr Justyny Olszewskiej (IOA UAM). Przestrzenny model Księżyca o 4-metrowej średnicy został wykonany w oparciu o obecnie najdokładniejsze fotografie, pochodzące z amerykańskiej sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), należącej do NASA. Model ten został zaprezentowany na wystawie “NIE TO NIEBO” (marzec-lipiec 2023) zrealizowanej przez Centrum Kultury Zamek. Pomoc techniczna - Paweł Jaskuła.

Czytaj też: Justyna Olszewska. Od sztuki do gwiazd

Zapoznaj się też z podcastami Wydziału Fizyki na Spotify

oraz z kanałem na You Tube: 

 

Wydarzenia Wydział Fizyki

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.