Wersja kontrastowa

Ogrody na tarasie widokowym Collegium Polonicum w Słubicach

Fot. Adrian Wykrota
Fot. Adrian Wykrota
Obraz

Już na wiosnę taras widokowy w Collegium Polonicum się zazieleni. Wszystko za sprawą wspólnego polsko-niemieckiego projektu, w ramach którego mieszkańcy dwumiasta zaprojektują nietypowe ogrody.    

- Włączenie się w prace są szansą do zdobycia praktycznego doświadczenia pod okiem ekspertów z Polski i Niemiec oraz poszerzenia wiedzy na temat ogrodnictwa – piszą organizatorzy. Prace nad projektem i jego wykonanie odbędą się w ramach grupy roboczej z udziałem mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Wszystkie spotkania będą prowadzone w języku polskim i języku niemieckim i pozwolą uczestnikom uzupełnić wiedzę i wymienić się doświadczeniami na tematy związane z planowaniem ogrodu, nasionami, roślinami, kompostowaniem i pielęgnacją roślin. Wspólnie opracowane projekty ogrodów uczestnicy warsztatów będą realizować od wiosny 2021 budując ławki, sadząc nasiona czy zakładając grządki. 

-Ogrody na tarasie widokowym Collegium Polonicum mają zbliżyć społeczność studentów Collegium Polonicum oraz społeczność Słubic i Frankfurtu. Chcemy aby w Collegium Polonicum zarówno studenci jak i mieszkańcy dwumiasta mogli mieć „swój" kawałek przestrzeni, który ukształtowali własnymi rękami. Temu ma służyć projekt „Ogrody Słubfurckie – wyjaśnia dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Collegium Polonicum.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 9 grudnia br. o godz. 17.00 w budynku przy Brückenplatz we Frankfurcie nad Odrą (była sala gimnastyczna przy Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Straße, 15230 Frankfurt nad Odrą). Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie udziału drogą mailową: ens@europa-uni.de lub telefonicznie 61 829 6780.

Ogród na tarasie widokowym Collegium Polonicum powstanie w ramach projektu „Ogrody Słubfurckie", w ramach którego również zostanie rozbudowany już istniejący ogród na Placu Mostowym we Frankfurcie nad Odrą. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Europejski Viadrina i Fundację na rzecz Collegium Polonicum we współpracy ze stowarzyszeniem "Słubfurt e.V." od listopada 2020 do grudnia 2021 roku. Celem projektu jest stworzenie nowych miejsc spotkań dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego. 

 Projekt finansowany jest w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Pro Europa Viadrina dla Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.​

​zob. też 

 

Wydarzenia Collegium Polonicum w Słubicach

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.