Wersja kontrastowa

Ogród klimatyczny z finansowym wsparciem

Collegium Geographicum
Collegium Geographicum

Demonstracyjny ogród klimatyczny przy Collegium Geographicum z wsparciem finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Projekt Demonstracyjnego Ogrodu Klimatycznego przy Collegium Geographicum otrzyma pomoc finansową od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w ramach wsparcia edukacji ekologicznej.

Koncepcja powstania edukacyjnego ogrodu klimatycznego jest pokłosiem projektu TeRRIFICA (Territorial RRI Fostering Innovative Climate Action) realizowanego na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej. Idea edukacji poprzez demonstrowanie rozwiązań pozwalających się adaptować do zmian klimatu narodziła się podczas warsztatów i Szkoły letniej realizowanej przez zespół projektu TeRRIFICA. Koncepcja ogrodu, będąca przedmiotem pomocy finansowej ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu została przygotowana na podstawie projektów opracowanych przez studentów. Ogród ma być nie tylko dostępny dla studentów i pracowników, jako element realizowanych zajęć, ale również ma być dostępny dla mieszkańców. Dodatkową funkcją demonstracyjnego ogrodu klimatycznego ma być stworzenie przyjaznego miejsca odpoczynku dla studentów w przerwach od zajęć. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2023 roku.

Kwota pomocy udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wynosi 127 500 zł. Na wkład własny w projekt składają się środki wygospodarowane przez Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dziekana Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz Dziekana Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.

Czytaj też: Terrifica

 

Wydarzenia Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.