Geoinformatyka w Pile

Fotografia w nagłówku
Nowy kierunek w Pile
Nowy kierunek w Pile
Obraz

Geoinformatyka, to nowy kierunek studiów, który oferuje Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Już w październiku ruszą zajęcia na pierwszym roku.
- W Poznaniu kształcimy na kierunku geoinformacja. Od kilku lat absolwenci są rozchwytywani, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Geoinformatycy mają duże możliwości zatrudnienia - mówi prof. UAM dr hab. Zbigniew Zwoliński z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM

Jak podaje portal pila.naszemiasto; geoinformatyka to idealny kierunek dla osób, które interesują się geografią i informatyką. Są skierowane przede wszystkim do absolwentów szkół średnich, którzy na poziomie rozszerzonym uczyli się przedmiotów ścisłych. To studia inżynierskie, które trwają siedem semestrów.

Czytaj też: Noc sów! Pierwsza taka w Pile

- Od piętnastu lat w Poznaniu kształcimy na kierunku geoinformacja. Na początku absolwenci mieli kłopoty ze znalezieniem pracy, ale od kilku lat są rozchwytywani, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Geoinformatycy też mają duże możliwości zatrudnienia - zapewnia prof. UAM dr hab. Zbigniew Zwoliński.

Zdaniem naukowców z UAM, geoinformatyka to przyszłościowy kierunek. Wiedza zdobyta przez studentów może być wykorzystywana na przykład do projektowania smart city, czyli inteligentnego miasta. A Piła właśnie takim miastem chce być.

- Cieszę się, że uczelnia swoją ofertą odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy. A wiadomo, że brakuje specjalistów informatyki - chwali pomysł uruchomienia nowego kierunku Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły.

Więcej informacji o studiowaniu geoinformatyki będzie można uzyskać podczas „GIS DAY PIŁA”, który zaplanowano na 9 marca w NI UAM ( w godzinach od 10. do 13).

Nauka Nadnotecki Instytut w Pile