Wersja kontrastowa

Dzień z Szekspirem w Collegium Polonicum

Fot. Collegium Polonicum
Fot. Collegium Polonicum

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum wspólnie z Friedrich-Ebert-Gymnasium w Berlinie-Wilmersdorfie zorganizował po raz pierwszy w Collegium Polonicum w Słubicach Dzień z Szekspirem.

 

8. czerwca br. 120 polskich i niemieckich uczniów wzięło udział w warsztatach teatralnych o tańcu, muzyce, ruchu i języku Szekspira przygotowując się w ten sposób do wieczornego przedstawienia. Premierowy spektakl „Makbet” w języku angielskim wystawiła grupa Shakespeare Players z Friedrich-Ebert-Gymnasium w Berlinie.

Zobacz: Tribute to the Beatles - Yesterday

Przedstawienie

Młodzi aktorzy przedstawili skróconą i uproszczoną językowo wersję sztuki, której zrozumienie ułatwił sposób jej inscenizacji. Dodatkowo zespół udostępnił uczestnikom krótki przewodnik pomocny w późniejszym przygotowaniu się do lekcji na temat dramatu. Całość uzupełniała mała wystawa w bibliotece Collegium Polonicum prezentująca Williama Szekspira i jego dzieła.

 

Specjalne podziękowania należą się Martinie Baasner i jej Shakespeare Players, dr. Richardowi Blandowi, pani Peggy Einenkel, pani Agacie Domańskiej i wszystkim, którzy pomogli zorganizować wydarzenie.

 

 

Collegium Polonicum w Słubicach

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.