Wersja kontrastowa

Prof. Kuligowski nowym przewodniczącym KNAMP!

Prof. Waldemar Kuligowski
Prof. Waldemar Kuligowski

Profesor Waldemar Kuligowski kierownik Zakładu Studiów nad Kulturą Współczesną Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej został nowym przewodniczącym Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania. Zastąpił w tej funkcji prof. Romana Kubickiego.

- Ten wybór jest zarówno wyróżnieniem, jak i zaskoczeniem. W składzie Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania znajdują się bowiem takie osobowości, jak Agnieszka Duczmal czy Lech Raczak... Jej członkowie uznali jednak, że osoba będąca niejako na zewnątrz świata sztuki, jego badacz, obserwator i fan może w najlepszy sposób pełnić wymagającą funkcję przewodniczącego - w kadencji trwającej aż do 2023 roku. Praktyka to oczywiście zweryfikuje, pierwsze konkursowe obrady są przed nami - powiedział Redakcji "Życia Uniwersyteckiego" prof. Waldemar Kuligowski. I dodał: Osobiście traktuję to jako wyzwanie, które podejmuję jako kolejne po to, by testować swoje możliwości, ale też rozwijać się i doświadczać nowych rzeczy. Bez wychodzenia poza oswojone środowisko nie ma ani nowej wiedzy ani nowych emocji. Na koniec myślę, że to także piękne zwieńczenie jubileuszowego tygodnia 100-lecia etnologii na uniwersytecie w Poznaniu, który przed paroma dniami zakończyliśmy.

Czytaj także: Jubileusz uniwersyteckiej etnologii

Do tegorocznej edycji Nagrody Artystycznej Miasta Poznania zgłoszonych zostało 13 kandydatek i kandydatów. Natomiast o stypendia ubiega się 39 osób. Ogłoszenie nazwisk laureatów tradycyjnie odbywa się przed 29 czerwca.

Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.