Wersja kontrastowa

Słubice: Ogrody Petera Josepha Lenné

Ogrody Petera Josepha Lenné
Ogrody Petera Josepha Lenné

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy »Mistrzowskie jak rzadko które...« Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce, który odbędzie się w czwartek, 15 lutego o godz. 18:00 w foyer  Collegium Polonicum.

 

Peter Joseph Lenné (1789–1866) był jednym z najwybitniejszych architektów krajobrazu XIX wieku. Wystawa prezentowana w Collegium Polonicum zaprasza do odkrycia zaprojektowanych przez niego ogrodów krajobrazowych położonych na wschód od Odry.

Zobacz: Dziewczyna od Vincenta

Wystawa otwarta jest w Collegium Polonicum w Słubicach do 31.03.2018 r.

Dwujęzyczna wystawa »Mistrzowskie jak rzadko które ...«. Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce zrealizowana została przez Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Fundacje Pruskich Pałaców i Ogrodów w Berlinie i Brandenburgii przy współpracy z Niemieckim Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej. Wystawa prezentowana jest w Słubicach w kooperacji Katedry Ochrony Zabytków Uniwersytetu Europejskiego Viadrina z Muzeum Pomorza w Greifswaldzie i Niemieckim Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej.

Collegium Polonicum w Słubicach

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.