Wersja kontrastowa

Verba Sacra: Stenka czytała Biblię Kaszubską

Danuta Stenka/ Fot. Adrian Wykrota
Danuta Stenka/ Fot. Adrian Wykrota

 Trwa XVIII Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra 2018. Odbyło się spotkanie z Biblią Kaszubską w interpretacji Danuty Stenki. A w niedzielę 18 listopada oraz 9 grudnia w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu usłyszymy biblijną Pierwszą i Drugą Księgę Samuela recytowane odpowiednio przez Krzysztofa Wakulińskiego i Wojciecha Żołądkiewicza.

Podczas Festiwalu, w ramach prezentacji Wielkiej Klasyki, zaplanowano recytację Elegii Owidiusza. W tym roku mija 2000 lat od śmierci genialnego poety. Z jego twórczością w wykonaniu Przemysława Bluszcza będzie można się zapoznać w Auli Lubrańskiego UAM (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1) 26 listopada, o godz. 18:00. Częścią Verba Sacra 2018 będzie także spotkanie z Małgorzatą Pieczyńską w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska.

Zobacz: Festiwal Verba Sacra pod znakiem Owidiusza

Verba Sacra to projekt interdyscyplinarny artystyczno-naukowo-religijny, poświęcony tradycji słowa w kulturze duchowej narodu polskiego ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa europejskiego. Łączenie tradycji ze współczesnością to podstawa jego realizacji. Projekt jest pomyślany jako seria publicznych prezentacji Biblii oraz największych dzieł literatury polskiej i obcej w wykonaniu najwybitniejszych aktorów. Prezentacje poprzedzone są pracami: filologicznymi, biblistycznymi, historycznymi, przekładowymi i artystycznymi. Aktorów wspierają wybitni konsultanci teologiczni, literaturoznawcy i historycy. Organizacji przygotowań podjął się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Wydział Teologiczny

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.