Wersja kontrastowa

15 BESTStudentów wyjechało na BESTStudentCAMP

BESTStudentCAMP fot. Przemysław Stanula
BESTStudentCAMP fot. Przemysław Stanula

 

W Gułtowach ruszył BESTStudentCAMP, szkoła letnia UAM przeznaczona dla studentów pierwszego i drugiego roku, którzy uzyskali na maturze najlepsze wyniki. W tym roku piętnaścioro uczestników przez tydzień realizować będzie w uniwersyteckim ośrodku w Gułtowach bogaty program warsztatów, zajęć integracyjnych i wydarzeń kulturalnych. Poznają zasady zagranicznej mobilności studentów, aplikowania o granty i stypendia oraz elementy prawa autorskiego przydatnego w pracy badacza/naukowca.

 

Organizowany po raz trzeci BESTStudentCAMP jest jednym z elementów programu BESTStudent realizowanego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od roku akademickiego 2017/18. To program adresowany do młodych ludzi, studentów I i II roku studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy przyszli na UAM jako laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz jako najlepsi maturzyści (osiągnęli bardzo wysoki wynik na poziomie rozszerzonym egzaminu maturalnego) i nadal mają bardzo dobre wyniki w nauce. Głównym zadaniem programu jest stworzenie najlepszym studentom początkowych lat studiów optymalnych warunków indywidualnego rozwoju, wykraczającego poza „standardowe“ kształcenie na wybranym kierunku studiów.

– Chcemy przy pomocy programu BESTStudent ułatwić najbardziej ambitnym studentom naukowy start już na początkowym etapie studiów oraz wyjść naprzeciw ich indywidualnym, często bardzo specyficznym potrzebom – wyjaśnia Prorektor ds. kształcenia, prof. Beata Mikołajczyk.

BESTStudentCAMP

 

A tak było w ubiegłym roku podczas pierwszej edycji BestStudentCamp Rozpoczęła się Szkoła Letnia BESTStudentCAMP

Kultura Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.