Wersja kontrastowa

Pokaz mody studentów z Pracowni Sztuk Projektowych

Obraz

W Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się pokaz mody przygotowany przez studentów z Pracowni Sztuk Projektowych, pod opieką prof. Moniki Kostrzewy. W trakcie wieczoru można było obejrzeć sześć odzieżowych kolekcji inspirowanych kulturą ludową bądź malarstwem znanych artystów. Część studentów - dzięki współpracy uczelni z kaliską firmą HAFT - wykorzystała w swych projektach hafty i koronki.

Pokaz był zwieńczeniem kilkuletnich działań dydaktycznych realizowanych w ramach przedmiotu Grafika Żurnalowa, (obecnie Kreacja Wizualna i Multimedialna) , związanego z projektowaniem ubioru i najbliższego otoczenia człowieka.

- Studenci zainteresowani modą, sztuką czerpią inspiracje  z różnych źródeł, aby kreować wizerunek współczesnego człowieka. W Pracowni Sztuk Projektowych mogą realizować swojej pasje, czego efektem są prace prezentowane na wystawie i w ramach pokazu – mówiła prof. Monika Kostrzewa. 

Zobacz też: Artystyczny kwiecień na WP-A UAM w Kaliszu

Zainicjowana przez nią współpraca ze środowiskiem biznesu pozwala studentom zapoznawać się z nowymi technologami przemysłowymi, realizować własne projekty m.in. w firmie HAFT, świętującej właśnie 140-lecie istnienia, a także zdobywać staże i praktyki zawodowe, np. w firmie Big Star.

W wydarzeniu udział wzięli dziekan WPA UAM prof. Piotr Łuszczykiewicz, związany przez wiele lat z kaliską uczelnią prof. Andrzej Nawrot a także studenci, ich rodziny i przyjaciele. Zaproszenie przyjęli też wicestarosta Jan Adam Kłysz i wiceprezydent Tomasz Rogoziński, a także prezes Fabryki Koronek i Firanek HAFT Mieczysław Kędzierski.

W ramach pokazu swe projekty przedstawili: Aneta Bartczak, Edyta Cichomska, Adam Grześkowiak i Małgorzata Pawlik z II rok studiów magisterskich oraz Jagoda Szymanowska i Lidia Kaliszewska z I roku studiów magisterskich, jak również w ramach zbiorowej kolekcji studenci II roku studiów licencjackich.

Pokazowi mody towarzyszył wernisaż wystawy pt. „Od kreacji do rzeczy”. Ekspozycja zawiera prace prof. Moniki Kostrzewy, fragment jej twórczości projektowej i graficznej, a także projekty studentów powstałe pod jej kierunkiem. Wystawę można oglądać w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku do 30 sierpnia.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu, R. Kuciński

 

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.