Wersja kontrastowa

Forum Ceremoniarzy w Poznaniu

Forum Ceremoniarzy
Forum Ceremoniarzy
Obraz

W dniach od 2 do 4 marca 2018 roku odbyło się I Ogólnopolskie Forum Ceremoniarzy Wyższych Diecezjalnych Seminariów Duchownych.

W ramach trwania Forum Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Teologiczny, Zakład Liturgiki i Homiletyki i Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu przygotowali ogólnopolską konferencję naukową zatytułowaną: Liturgia -  zaangażowanie ciała - zaangażowanie ducha? Konferencja odbyła się 3 marca 2018 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj też: Studentki na synod do Rzymu

Celem konferencji było przede wszystkim pomoc w bardziej świadomym przeżywaniu liturgii, formacja naukowa, wymiana doświadczeń liturgicznych oraz integracja alumnów z różnych seminariów. 

Odkrycie mistagogii liturgii jest dziś bardzo potrzebne, gdyż często jest ona przeżywana bez zaangażowania ze strony wiernych lub wprost zaniedbywana.  

Konferencja miała na celu wyznaczyć pomoc dla angażujących się w liturgię (ceremoniarzy, kleryków, ministrantów) w jej głębszym i bardziej świadomym przeżywaniu.

Nauka Wydział Teologiczny

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.