Wersja kontrastowa

Konferencja IAUPE Poznań 2019

International Association of University Professors of English (IAUPE) to organizacja zrzeszająca profesorów Anglistyk, językoznawców i literaturoznawców z całego świata. Jej konferencje odbywają się co trzy lata, naprzemiennie w kraju anglojęzycznym i nieanglojęzycznym. Tym razem naukowcy spotkali się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W poniedziałek, 22 lipca odbyło się uroczyste otwarcie konferencji.

Decyzja o organizacji konferencji 2019 dla UAM i Wydziału Anglistyki zapadła w 2016 roku na konferencji w Londynie, dzięki poparciu ówczesnego Rektora UAM prof. Bronisława Marciniaka oraz prof. Katarzyny Dziubalskiej-Kołaczyk (Dziekana Wydziału Anglistyki), która jest również członkiem IAUPE. Wówczas wybrano na prezesa organizacji na kadencję 2016-2019 prof. Lilianę Sikorską. Wydarzenie to nie tylko sesje naukowe, ale też bogaty program kulturalny. Delegaci, którzy przyjeżdżają z całego świata (Australii, Chin, Japonii, Indii, USA, Kanady oraz większości krajów Europy) chcą dowiedzieć się czegoś o uniwersytecie, mieście i regionie. Ponieważ tradycją Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesorów Anglistyk jest prezentowanie najnowszych badań z różnych dziedzin anglistycznych, organizatorzy starają się też zapewnić ciekawe dla wszystkich wykłady plenarne (Peter Trudgill, Brian Macaskill, Maurice Fitzpatrick) oraz spotkanie z pisarzami. W Poznaniu gościć będą pisarki Elleke Boehmer oraz Bernardine Evaristo.

Czytaj także: K.Dziubalska-Kołaczyk. Dwujęzyczność ma znaczenie

22 lipca na UAM spotkał się także Komitet Międzynarodowy IAUPE. Decyduje on o przyszłości organizacji, jej działaniach, publikacjach itp.

IAUPE jest częścią organizacji FILLM (Federation Interntional de Langues et Litteratures Modernes), ta natomiast – częścią CIPSH i UNESCO. Organizacje mają na celu dbanie o dobro humanistyki oraz promocję badań nad literaturą i językiem na świecie.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: http://wa.amu.edu.pl/iaupe2019/

Nauka Wydział Anglistyki

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.