Wersja kontrastowa

Konferencja "Polityka historyczna i konflikty pamięci"

Konferencja międzynarodowa na Wydziale Historii
Konferencja międzynarodowa na Wydziale Historii

Zakład Historii Europy Wschodniej na Wydziale Historii UAM ma zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodową konferencję pt. Politics of History and Memory Conflicts in Post-Communist Europe, która odbędzie się w dniach 26-28 maja 2022 r., w Poznaniu.  

 

Konferencja będzie spotkaniem wybitnych specjalistów z Francji, Kanady, Węgier oraz  Polski. Pierwszego dnia zapraszamy Państwa do uczestnictwa w dyskusji zatytułowanej Contesting European Memory Culture. Central European Percpective, która odbędzie się w Collegium Maius (Salon Mickiewicza Pod Kopułą). Drugi dzień konferencji (już w murach Wydziału) zostanie poświęcony analizie poszczególnych przypadków polityki historycznej i konfliktów pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska, państwa bałtyckie, Rumunia, Ukraina, Rosja).  

Celem naszej refleksji jest odpowiedź na pytania: W jakim stopniu różne pamięci zbiorowe definiują współczesną politykę europejską? W jaki sposób dwudziestowieczne traumy są (re)interpretowane przez współczesnych aktorów politycznych? Na ile europejska kultura pamięci obejmuje Europę Środkowo-Wschodnią? 

Wydarzenie jest częścią trzyletniego projektu European Memory Politics: Popuslim, Nationalism and the Chellanges to European Memory Culture (Jean Monnet Network). Zapraszamy na stronę projektu: https://www.eucanet.org/projects/memory-politics/.

Konferencję otworzy panel dyskusyjny, z udziałem zagranicznych naukowców i publicystów, który odbędzie się w Collegium Maius (Salon Mickiewicza). 

Informacja o panelu na stronie: https://historia.amu.edu.pl/wiadomosci/na-glowna/dyskusja-contesting-european-memory-culture-central-european-perspective

Informacje o konferencji w języku polskim na stronie Wydziału Historii:  

https://historia.amu.edu.pl/wiadomosci/konferencje,-seminaria,-wyklady/politics-of-history-and-memory-conflicts-in-post-communist-europe2

oraz na FB: https://www.facebook.com/events/963781440938636.

 

Konferencja międzynarodowa na Wydziale Historii UAM

 

Nauka Wydział Historii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.