Wersja kontrastowa

Służby bezpieczeństwa na WNPiD

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM rozpoczęła się konferencja naukowa pod tytułem „Bezpieczeństwo i obronność. Badania naukowe, oryginalne praktyki i edukacja Uniwersytetu Poznańskiego”. To kolejne wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Konferencja składa się będzie z dwóch części – historycznej i współczesnej. W pierwszej zostanie zaprezentowany wkład uczonych Uniwersytetu Poznańskiego w rozwój bezpieczeństwa i obronności kraju, w okresie ostatnich stu lat. W drugiej części, uczestnicy dowiedzą się więcej o bezpieczeństwie militarnym RP i o tym, jak wygląda praca w poszczególnych służbach bezpieczeństwa. 

Uczestnicy spotkania usłyszą między innymi jaka jest historia poznańskiej kryptologii (sukcesem naszych kryptologów było złamanie szyfru Enigmy!), czy poznają charakterystyczne cechy budowy ciała, jakie powinien posiadać kandydat na zawodowego żołnierza, a także wysłuchają wystąpień na temat bezpieczeństwa morskiego i bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej.

Ponadto, w holu Wydziału pojawiły się stanowiska, przy których zainteresowani studenci – i nie tylko – mogą zaczerpnąć informacji, w jaki sposób zostać strażakiem czy policjantem. Popołudniu na parkingu obok WNPiD odbędzie się pokaz sprzętu policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i wojska lądowego.

Czytaj więcej: WNS. Konferencja o projektowaniu dzieciństwa

Nauka Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.