Wersja kontrastowa

Światowy Kongres Prawa Rolnego

Wydział Prawa UAM
Wydział Prawa UAM

Na Wydziale Prawa i Administracji UAM, zainaugurowany zostanie XV Światowy Kongres Prawa Rolnego, organizowany w ramach międzynarodowego stowarzyszenia Unione Mondiale degli Agraristi Universitari. W Kongresie weźmie udział ponad 130 uczestników (naukowców i praktyków zajmujących się z prawem rolnym) z wielu państw i kilku kontynentów. Temat tegorocznego Kongresu to: „Współczesne wyzwania prawa rolnego między globalnością, regionalnością i lokalnością”.

- Jako prawnicy-agraryści badamy prawo rolne przede wszystkim w danym państwie – mówi dziekan WPiA UAM, prof. Roman Budzinowski. – Nauka prawa rolnego nie może mieć jednak wyłącznie charakteru lokalnego, ale winna podejmować tematy istotne dla prawa unijnego (aspekt regionalny) czy w szerszej perspektywie międzynarodowej (aspekt globalny). Działając „lokalnie” musimy jednocześnie rozwiązywać problemy regionalne i globalne. Takie są bowiem wyzwania współczesności wobec rolnictwa i gospodarki żywnościowej, jak też regulacji prawnej. Tu pojawia się też pytanie, w jaki sposób, realizując wyzwania globalne, nie utracić tych wartości, które łączą się z lokalnością, a także, jaka rola przypada regulacji prawnej w zapewnieniu pewnej „równowagi” między globalizacją, regionalizacją i lokalnością, bez uszczerbku dla realizacji wyzwań współczesności – dodaje prof. Budzinowski.

Czytaj też: Dr Pawłowska bada kości z megamiasta

Każdy z uczestników spotkania otrzyma księgę kongresową, zawierającą ponad 60 artykułów w różnych językach. W trakcie obrad wystąpi ponad 80 referentów. Program Kongresu znajduje się na stronie: https://www.15umau.org/program

Nauka Wydział Prawa i Administracji

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.