Wersja kontrastowa

Cyberprzemoc. Ciemna strona internetu

Cyberprzemoc na WSE UAM
Cyberprzemoc na WSE UAM
Cyberprzemoc będzie tematem międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w dniach 3-4 czerwca na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM.  
 
Konferencja CICY 2 – Cyberprzemoc: teoria, badania, poszukiwanie rozwiązań / Cyberbullying: Theory, Research, Solutions rozpocznie się o godz. 9:00 na Kampusie Ogrody. Obrady odbywać się będą w budynkach D oraz E. 
- Jako organizatorzy konferencji kierujemy się szczególną filozofią myślenia o problematyce cyberprzemocy, w różnej jej odmianach - mówi prof. Jacek Pyżalski z WSE UAM, członek komitetu naukowego konferencji.  Wyjaśnia, że organizatorów interesuje cyberprzemoc w różnych jej wymiarach: cyberbullying rówieśniczy, cyberprzemoc w miejscu pracy, mowa nienawiści online (także wobec grup marginalizowanych i osób oraz instytucji je wspierających, czyli migrantów, przedstawicieli mniejszości seksualnych, religijnych czy narodowych), cyberprzemoc jako element działań politycznych itd.  Uczestniczy konferencji chcą przeanalizować zjawisko cyberprzemocy w powiązaniu z całym obszarem funkcjonowania ludzi, w tym przemocą, której doświadczają w swoich środowiskach (np. w szkole czy w miejscu pracy) twarzą w twarz.  - Ważna jest dla nas perspektywa przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, którzy wnoszą swój unikalny wkład w rozumienie interesującego nas zjawiska – dodaje prof. Pyżalski. Jego zdaniem tworzenie przestrzeni do takiego interdyscyplinarnego spotkania pomaga zrozumieć, na ile to jest możliwe, mechanizmy prowadzące do cyberprzemocy, jej przejawy i jej konsekwencje a badania w tym zakresie należy wykorzystywać w praktyce do działań profilaktycznych i interwencyjnych. Konferencja będzie okazją do spotkania badaczy i praktyków a także studentów i studentek kierunków społecznych oraz humanistycznych. 
W spotkaniu wezmą udział także organizacje pozarządowe, które zajmują się profilaktyką cyberprzemocy w praktyce: Fundacja Orange, Fundacja Szkoła z Klasą oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. 
Wydarzenia Wydział Studiów Edukacyjnych

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.