Wersja kontrastowa

Konkurs recytatorski wierszy Czesława Miłosza

Anna Szmania-Binek zwyciężczynią uniwersyteckiego konkursu recytatorskiego wierszy Czesława Miłosza.

3 czerwca w Auli Lubrańskiego Collegium Minus odbyła się  III edycja uniwersyteckiego konkursu recytatorskiego pod patronatem Jej Magnificencji Rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej. Tym razem uczestnicy na warsztat wzięli utwory wybitnego poety oraz noblisty Czesława Miłosza.

W konkursie swoje interpretacje przedstawiło 15 uczestników, którzy prezentowali utwory z czterech tomików: „Trzy zimy”, „Gucio zaczarowany”, „Na brzegu rzeki”, „Druga Przestrzeń”.

- Najważniejsze jest to abyście państwo powiedzieli wiersz w zgodzie z własną interpretacją. Aby wybrzmiała w niej lektura, która jest państwu bliska. Wierzę że tu, w tym miejscu, słysząc własną interpretację, będą się państwo dziwić, ile jeszcze zagadek mieści się w wybranym utworze. Tego właśnie państwu życzę, abyście byli olśnieni własną interpretacją. Wierzę, że w jakieś mierze olśnieni będą również jurorzy – mówił tuż przed rozpoczęciem zmagań konkursowych prof. Krzysztof Skibski, przewodniczący komisji artystycznej. W skład jury weszli także prof. Agata Stankowska-Balcerzan z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM  oraz Anna Kuca-Szpytko dyrektor Centrum Marketingu UAM i Małgorzata Rybczyńska Rzecznik Prasowy UAM

Drugie i trzecie miejsce w konkursie zajęły kolejno: Monika Polak i Julia Szyszka.

Warto jeszcze wspomnieć, że Anna Szmania-Binek  już dwukrotnie była nagradzana w konkursach recytatorskich organizowanych przez UAM . W ubiegłym roku zajęła II miejsce prezentując wiersz Wisławy Szymborskiej ”Pierwsza fotografia Hitlera”.

 

zob. też Konkurs recytatorski wierszy Wisławy Szymborskiej

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.