Wersja kontrastowa

UAM nominowany do Elsevier Research Impact Leaders 2023

UAM nominowany do Elsevier Research Impact Leaders 2023
UAM nominowany do Elsevier Research Impact Leaders 2023
Obraz

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się w gronie polskich uczelni nominowanych do nagrody Elsevier Research Impact Leaders w dwóch kategoriach: Humanities oraz Social Sciences

 

Oprócz UAM w kategorii Humanities nominowano: Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Warszawski, natomiast w kategorii Social Sciences: Politechnikę Śląską oraz Uniwersytet SWPS.

 

Elsevier Researcg Impact Leaders

Research Impact Leaders Award to nagroda, którą otrzymują uczelnie i instytucje badawcze, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszego postrzegania dorobku naukowego polskich uczelni na świecie.

Nagrodę ustanowiło wydawnictwo naukowe Elsevier, które m.in. współpracuje wydawcami rankingów uniwersyteckich - Times Higher Education i QS, a także z Uniwersytetem Stanforda przy rankingu najbardziej wpływowych naukowców na świecie – World’s TOP 2% Scientists. 

Research Impact Leaders Award przyznawana jest od 2016 r. w sześciu kategoriach: Engineering&TechnologiesAgricultural SciencesHumanitiesMedical SciencesNatural Sciences oraz Social Sciences.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w Łodzi 26 października br. podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Zobacz też: THE DataPoints. Niezbędnik Rankingowy

 

Elsevier Research Impact Leaders

 

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.