Wersja kontrastowa

Kindernalia rozpoczęte

Z wizytą u rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej Fot. Przemysław Stanula
Z wizytą u rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej Fot. Przemysław Stanula

W Poznaniu rozpoczęły się półkolonie dla dzieci- uchodźców z Ukrainy. Jest to pierwszy z trzech tygodniowych turnusów Kindernaliów organizowanych przez Fundację Jeden Uniwersytet.  Weźmie w nich udział ponad 200 najmłodszych, którzy po 24 lutego przekroczyli granicę polsko-ukraińską i przybyli z opiekunami do Poznania.

Fundacja Jeden Uniwersytet przeznaczyła na realizację projektu 103 031 złotych.  Środki pochodzą ze sprzedaży biletów podczas imprez juwenaliowych: Wielkiego Grillowania, Integraliów i Polibuda Open Air we współpracy z UAM, UEP, Politechniką Poznańską, UMP i AWF oraz samorządami studenckimi tych uczelni. Projekt wspiera Miasto Poznań, które udostępniło bazę lokalową 8 LO i Poznańskiej Szkoły Chóralnej.

Program półkolonii obejmuje integrację i opiekę pedagogiczną uczestników z wieloma akcentami artystycznymi i edukacyjnymi, ale przede wszystkim liczne spotkania i wizyty w ważnych dla Poznaniaków miejscach, aby dzieci mogły poznać bliżej miasto. Ukraińskie dzieci odwiedzą między innymi Bramę Poznania, Muzeum Rogalowe oraz spotkają się z władzami UAM, PP i AWF.  Dziś w Gabinecie Rektora UAM spotkały się z rektorką prof. Bogumiłą Kaniewską, zwiedziły też Aulę UAM.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych koncertów, którzy kupując bilet, dołożyli się do organizacji Kindernaliów i wolontariuszom, bez których organizacja koncertów nie byłaby możliwa - mówi prezes Fundacji Jeden Uniwersytet Wojciech Szalbierz. 

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.