Wersja kontrastowa

Międzynarodowo w Collegium Polonicum

Międzynarodowa konferencja naukowa "Europa XXI wieku"
Międzynarodowa konferencja naukowa "Europa XXI wieku"
Obraz

W Collegium Polonicum w Słubicach trwa Międzynarodowa konferencja naukowa "Europa XXI wieku". W tym roku jej tematem są „Przyszłość Europy i Unii Europejskiej w obliczu starych i nowych wyzwań”. W konferencji bierze około 300 uczestników m.in. z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Cypru, Czech, Słowacji, Turcji, Rosji, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi i Szwecji.

Organizatorami konferencji są Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej oraz Collegium Polonicum w Słubicach.

Uczestnikami konferencji są naukowcy reprezentujący polskie i zagraniczne ośrodki naukowo-badawcze, dziennikarze, politycy oraz inni zainteresowani problemami Europy, Unii Europejskiej, a także jej relacjami z bliższym lub dalszym otoczeniem, w jakim działa ta organizacja. Konferencja jest płaszczyzną prezentacji wyników badań naukowych na temat współczesnych problemów starego kontynentu, w tym przede wszystkim istniejących i spodziewanych zjawisk i procesów determinujących dalszy jego rozwój.

Czytaj też: Minister spraw zagranicznych Niemiec w Collegium Polonicum

 

Wydarzenia Collegium Polonicum w Słubicach

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.