Wersja kontrastowa

Prof. Michał Michalski z Odznaką Meritis pro Familia

własność strona:  gov.pl
własność strona: gov.pl
Obraz

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wręczyła w niedzielę przyznane po raz pierwszy Honorowe Odznaki Meritis pro Familia zasłużonym za działania na rzecz rodziny.  Wśród nagrodzonych znalazł się prof. Michał Michalski z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM.

– To szczególne i niezwykle zaszczytne wyróżnienie – mówiła w trakcie uroczystości szefowa resortu rodziny. Wręczenie Odznak odbyło się podczas niedzielnych uroczystości związanych z III Ogólnopolskim Świętem „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Odznaka Meritis pro Familia została ustanowiona została przez Radę Ministrów 4 czerwca br. i jest  honorowym wyróżnieniem przyznawanym zarówno osobom fizycznym jak i organizacjom oraz instytucjom za zasługi w działaniach na rzecz rodziny. Nadawana jest zarówno z własnej inicjatywy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jak też na wniosek: ministra, kierownika urzędu centralnego, posła lub senatora, terenowego organu administracji rządowej lub organu jednostki samorządu terytorialnego.

W tym roku wyróżnionych zostało 13 osób, które w swojej pracy lub życiu prywatnym szczególnie zasłużyli się działaniami na rzecz rodziny.

Wśród nagrodzonych znalazł się prof. UAM Michał Michalski z naszego uniwersytetu wnikliwy badacz rodziny i współzależności między rodziną a gospodarką, członek Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.  Odznaka Honorowa „Meritis pro Familia” została przyznana mu za ochronę tradycyjnego modelu rodziny, inicjowanie działań prorodzinnych na terenie województwa wielkopolskiego, a także zaangażowanie w życie lokalnej wspólnoty- czytamy w uzasadnieniu do nagrody.

Odznaczeni za działania na rzecz rodziny

 

zob. też 

 

Wydarzenia Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.