Wersja kontrastowa

UAM Charytatywnie. Zebrano 60 tys. zł dla dzieci i seniorów

UAM Charytatywnie, fot. Adrian Wykrota
UAM Charytatywnie, fot. Adrian Wykrota

7 czerwca 2022 r. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się „XI Koncert Charytatywny - UAM Charytatywnie. Jednym Głosem z Wolną Ukrainą”. Celem wydarzenia było zebranie funduszy na pomoc humanitarną dla osieroconych dzieci i seniorów. Dzięki hojności zebranych udało się zgromadzić na ten cel aż 60 332 PLN.

 

Koncerty charytatywne należą do tradycji Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Corocznie organizowane akcje charytatywne niosły dotychczas pomoc osobom zmagającym się z przeciwnościami losu z powodu chorób. Pandemia COVID-19 sprawiła, że przez dwa lata nie było możliwości, by tradycyjnie kontynuować te działania, gdyż ich finałem był zawsze koncert charytatywny, który odbywał się w Auli UAM. Gdy zniesiono większość restrykcji, pracownicy i studenci Wydziału uznali, że czas wrócić do realizacji działań charytatywnych, a w obliczu nieuzasadnionej niczym agresji Rosji na Ukrainę wesprzeć bratni nam naród.

 

Zobacz zdjęcia z koncertu: UAM dla Ukrainy. Piękne wydarzenie w Auli UAM

 

W tegorocznym koncercie wystąpili m.in.: Czesław Mozil, Małgorzata Ostrowska, Irina Ukrainiec, Katarzyna Groniec, Bianka Szalaty, Orkiestra Kameralna UAM, Chór Pogłosy. W trakcie wydarzenia odbywały się liczne licytacje charytatywne, jak i zbiórka pieniędzy do puszek. Wszystkie pieniądze tj. 60 332 PLN trafiły na dedykowany wydarzeniu rachunek bankowy obsługiwany przez Stowarzyszenie Warto Razem i zostaną wydane w porozumieniu z organizacjami pozarządowymi pomagającymi na miejscu osobom cierpiącym z powodu wojny.

Za rok spotkamy się w Auli UAM po raz XII, by pomóc kolejnym potrzebującym. Już dziś serdecznie zapraszamy do tego, by wspólnie, ponownie „zmalować coś dobrego”.

 

Więcej: https://www.facebook.com/knpeis 

 

 

 

Życie Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.