Wersja kontrastowa

Centrum naukowe w Słubicach

Collegium Polonicum W Słubicach
Collegium Polonicum W Słubicach
Obraz

Owocem współpracy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gminy Słubice i Fundacji na rzecz Collegium Polonicum będą nowoczesne laboratoria, do poznawania, odkrywania i doświadczania tego, co jest dookoła nas. Fundacja pozyskała środki z LGD Zielonej Doliny Odry i Warty. Wartość całego przedsięwzięcia to około 300 tys. zł.

- Będzie to mniejsza, regionalna wersja centrum nauki, gdzie każdy odwiedzający będzie mógł „wejść w buty naukowca”, wziąć udział w eksperymentach i doświadczeniach, które przybliżą mu miejsce, w którym żyjemy – wyjaśnia Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Czytaj też: Czas na nowy wymiar współpracy UAM i Viadriny

W laboratoriach pojawi się sprzęt i ekspozycje do pokazywania i doświadczania rzeczy, które występują na pograniczu. Będzie można w aktywny sposób poznawać dziedzictwo przyrodnicze (rzeka Odra, krajobraz łęgów, Ujście Warty, Lubuski Przełom Odry, lasy, puszcza rzepińska), historyczne – związane z osadnictwem, historyczną siedzibą biskupów lubuskich, fortyfikacjami, hydro inżynierią oraz kulturowe (czyli życie na pograniczu dwóch narodów i kultur).

W poznawaniu świata pomagać będą animatorzy, którzy będą proponować różnego rodzaju zajęcia dla różnych grup. Z nowego miejsca korzystać będą mieszkańcy gminy, zwłaszcza uczniowie słubickich szkół, ale również turyści.

Więcej informacji na http://fundacjacp.org/

Nauka Collegium Polonicum w Słubicach

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.